Ustrzyki Dolne
niedziela, 3 marca 2019

Skoczkowie z Zagórza w formie!

Skoczkowie z Zagórza w formie!<br/>fot. podkarpackisport.pl

Nadspodziewanie udany start na Olimpiadzie Młodzieży zanotowali kombinatorzy norwescy i skoczkowie z ZKN Sokół Zagórz.

Adrian Nalepka, Paweł Szyndlar i Dawid Groszek to zawodnicy ZKN Sokół Zagórz, którzy reprezentowali Podkarpacie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozgrywanej w Małopolsce. Wszyscy trzej startowali zarówno w skokach narciarskich, jak i w kombinacji norweskiej.

W skokach narciarskich najlepiej wypadł Nalepka, który w konkursie skoków na skoczni normalnej K-85 zajął 11. miejsce, natomiast na skoczni K-125 był szósty. Pozostali nasi reprezentanci zajmowali miejsca pod koniec drugiej dziesiątki. W konkursie drużynowym Sokół Zagórz zajął piąte miejsce.

Lepsze miejsca, ale przy mniejszej konkurencji rywali, zajmowali zagórzanie w kombinacji norweskiej. W konkurencji skoków na skoczni normalnej K-85 i biegu na 10 km Adrian Nalepka zajął czwarte miejsce, Paweł Szyndlar był piąty, a Dawid Groszek był szósty.

Kulminacją startu naszych skoczków na Olimpiadzie Młodzieży było zdobycie przez Nalepkę i Szyndlara brązowego medalu w sprincie drużynowym (skoki na K-85 i bieg 5 x 1 km).

autor: podkarpackisport.pl
źródło: podkarpackisport.pl