Ustrzyki Dolne
piątek, 16 czerwca 2023

Sukcesy ustrzyckich narciarzy. Wysokie miejsca w rankingach.

Sukcesy ustrzyckich narciarzy. Wysokie miejsca w rankingach.<br/>fot. FB / MKS HALICZ

Polski Związek Narciarski opublikował rankingi indywidualne, klubowe i okręgowe za sezon 2022/2023 w biegach narciarskich oraz w narciarstwie alpejskim. Nasi narciarze biegowi oraz alpejczycy zajęli w ogólnej klasyfikacji bardzo wysokie miejsca.

W rankingu opublikowanym przez Pilski Związek Narciarski, świetnie wypadli zawodnicy z MKS Halicz Ustrzyki Dolne oraz UKN Laworta Ustrzyki Dolne, zajmując bardzo wysokie lokaty w klasyfikacjach.

Co należy podkreślić, dzięki dobrym wynikom biegaczy Podkarpacki Związek Narciarski kategorii okręgowej zajął 3 miejsce, a dzięki wynikom alpejczyków miejsce 6.

(ZDJĘCIE: FB MKS HALICZ)

W klasyfikacji generalnej, są brane pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe, MKS Halicz Ustrzyki Dolne zajął 4 miejsce z 785 pkt. Ten wynik jest imponujący, ponieważ w tabeli sklasyfikowanych zostało 27 klubów.

Zdobyte przez zawodników punkty uplasowały nasz Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski na 3 miejscu! Wielkie gratulacje!

Zobaczcie jak prezentują się wyniki w poszczególnych kategoriach:
Seniorki MKS Halicz Ustrzyki Dolne zajęły I miejsce, wyprzedając 17 klubów sklasyfikowanych w tej kategorii wiekowej. O zwycięstwie zadecydował wynik 284 punktów dla haliczanek.

Bardzo ważne są wyniki uzyskane we wszystkich kategoriach wiekowych, jednak na pierwszym miejscu jest brana pod uwagę kategoria kobiet i mężczyzn seniorów, następnie juniorów, juniorów młodszych, młodzików i pozostałych.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje III lokata naszej najlepszej seniorki Andżeliki Szyszki. Wysokie miejsca w tej kategorii zdobyły także Oliwia Buśko 7 miejsce oraz Kaja Kłodowska 39 miejsce. Punkty zdobywały również: Natalia Kwaśnik, Hanna Miszczak, Martyna Fundanicz oraz Luiza Motyka.

Seniorzy, haliczanie uplasowali się na 8 miejscu. Punkty zdobywali: Hubert Tomaszek, Jarosław Ozga, Arkadiusz Mikulski oraz Maciej Buśko.

Juniorki, haliczanki zajęły 3 miejsce. Punkty zdobywały: Oliwia Buśko - miejsce 4, Kaja Kłodowska - miejsce 8 oraz Emilia Kwaśnik - miejsce 9.

Juniorzy, haliczanie zajęli 9 miejsce, a punkty zdobywali: Jarosław Ozga - 9 miejsce, Kacper Symula - 19 miejsce.

Juniorki młodsze, haliczanki zajęły 4 miejsce, a punkty zdobywały: Martyna Fundanicz - miejsce 7 oraz Hanna Miszczak - miejsce 10.

Juniorzy młodsi, haliczanie zajęli 3 miejsce, a punkty zdobywali: Hubert Tomaszek - miejsce 2, Arkadiusz Mikulski - miejsce 17, Rafał Chmielowski - miejsce 25 oraz Dawid Markowski - miejsce 37.

Młodziczki, haliczanki zajęły 12 miejsce, a punkty zdobywały: Oliwia Germańska, Zuzanna Czuryło, Julia Król.

Młodzicy, haliczanie zajęli 10 miejsce, a punkty zdobywali: Sławomir Błyskal oraz Dawid Ziembikiewicz.

(ZDJĘCIE: FB/UKN LAWORTA, źródło: Mistrz Polski)

Warto też podkreślić, że w klasyfikacji Narciarstwo Alpejskie i Dowolne, na 13 miejscu z 205 pkt. znalazł sie klub UKN Laworta Ustrzyki Dolne. W tej tabeli znajduje się 60 zespołów.

Wśród seniorów w narciarstwie alpejskim najlepszy była Jan Szczepański - 30 miejsce, a Bruno Łukaszyk zajął 59 miejsce.

Do najlepszych juniorów w narciarstwie alpejskim również możemy zaliczyć Jana Szczepańskiego, który w tej klasyfikacji zajął 20 miejsce.

Wśród wyróżnionych juniorów młodszych są: Kazimierz Ziółkowski - I miejsce, Piotra Jucosa - 57 miejsce i Kamila Kowalskiego - 63 miejsce.

W kategorii młodzików sklasyfikowany został Krzysztof Kuter, który zajął 66 miejsce.

W kategorii seniorki kobiety UKN Laworta nie ma swoich zawodniczek, to trzeba przyznać, że młodsze zawodniczki pną się systematycznie po szczeblach w tabeli.

Najlepsze juniorki młodsze z Ustrzyk zajęły: 6 miejsce - Pola Kądziołka, 23 miejsce - Bianka Kochanowicz, 26 miejsce - Maria Elmerych, 31 miejsce - Julia Dziwisz, 38 miejsce - Julia Kowalska, 41 miejsce - Pola Dacko.

Do najlepszych młodziczek należą: Emilia Dacko - 31 miejsce, Wiktoria Futyma - 58 miejsce oraz Lena Dołżycka - 59 miejsce.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników. Życzymy Wam wytrwałości w treningach i kolejnych sukcesów. Składamy również podziękowania trenerom - za czas i trud poświęcony w kształtowanie charakterów sportowych.

autor: oprac. paba