wtorek, 18 czerwca 2019

Zakończenie sezonu w klasie „B”

Zakończenie sezonu w klasie „B”<br/>fot. FB / Otryt Lutowiska

Walka o utrzymanie w okręgówce. Przed nami ostatnia kolejka piłkarska w krośnieńskiej klasie „A”. Mecz w Nowosielcach przerwany w wyniku bijatyki na trybunach. Osława wywalczyła bezpośredni awans do „A” klasy. Przed Górzanką mecz barażowy.

Liga Okręgowa Krosno
MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne zwyciężają 2:1 z drużyną Kotwicy Korczyna, tym samym nadal pozostając w samym centrum tabeli na ósmej lokacie. Lider z Targowisk w meczu z Polonią Kopytowa urządził sobie istną strzelnice z bramki gości. Piłkarze Partyzanta, aż 13 razy wbili piłkę do bramki przeciwnika. Przedostatnia drużyna w tabeli LKS Tarnawa po remisie z Naftą Jedlicze 2:2 traci praktycznie jakiekolwiek szanse na utrzymanie się w Lidze Okręgowej. Z wyżej położonych drużyn najbardziej zagrożone spadkiem są zespoły Ostoi Kołaczyce i Iwonki Iwonicz.

Klasa „A” Krosno I Klasa „B” Krosno I
Sanovia Lesko po ciężkim meczu pokonuje na wyjeździe LKS Zarszyn 3:2. Bramki dla Sanovii zdobyli Przemysław Furman i Piotr Rajchel, jedna bramka została zdobyta w wyniku gola samobójczego. Szarotka Uherce przegrywa wysoko z Cosmosem Nowotaniec 5:1. Lotniarz Bezmiechowa, w gorące niedzielne popołudnie, ulega Górnikowi Grabownica 4:1. Mecz Szarotki Nowosielce z Victorią Pakoszówka zakończył się w niecodzienny sposób. W 75 minucie sędzia przerwał spotkanie w wyniku awantury na trybunach. Według kibiców Szarotki całą awanturę sprowokował piłkarz Victorii, który zszedł z boiska po pierwszej połowie, a następnie wbiegł na murawę informując sędziego, że boi się o swoje bezpieczeństwo. Na razie nie wiadomo jaką decyzję podejmie Krośnieński OZPN. Bardzo zacięty mecz odbył się w Pisarowcach gdzie miejscowy LKS podejmował drużynę Remixu Niebieszczany. W ciągu całego spotkania padło dziewięć bramek, a zwycięsko z całego pojedynku wyszła ekipa z Niebieszczan wygrywając 5:4. LKS Długie w przedostatniej kolejce gromi drużynę Juventusu Poraż 7:1. Mecz pomiędzy Bukowianką Bukowsko a Orłem Bażanówka rozegrany zostanie 19 Czerwca.

Klasa „B” Krosno I
Osława Zagórz pokonuje niedoszłego lidera Orła Górzanka 2:1, tym samym wywalczając sobie bezpośredni awans do klasy „A”. W wyniku porażki drużynę Orła 30 czerwca czeka mecz barażowy z zespołem LKS Płowce/Stróże Małe. Bieszczady Jankowce kończą sezon na trzeciej lokacie ze stratą dziewięciu punktów do wicelidera z Górzanki. W ostatnim spotkaniu Bieszczady pokonały ekipę Zalewu Myczkowce 3:1. Lotnik Ustjanowa swój inauguracyjny sezon kończy w dobrym stylu pokonując piłkarzy LKS Olszanica 2:0. Nelson Polańczyk w ostatnim meczu wyjazdowym zakończającym rozgrywki w klasie „B”, zwyciężył z zespołem gospodarzy LKS Tyrawa Wołoska 2:1, kończąc sezon na czwartej lokacie. Otryt Lutowiska na pożegnanie sezonu pokonuje wysoko drużynę LKS Czaszyn 4:0. Gabry Łukowe inkasują trzy punkty w wyniku walkowera z Pionierem (Pionier wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej).