Ustrzyki Dolne
środa, 9 stycznia 2019

Zapraszamy na bieg Tropem Wilka!

Zapraszamy na bieg Tropem Wilka!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Do 22 stycznia trwają zapisy na bieg narciarski „Tropem Wika” organizowany przez nadleśnictwo Cisna. - Warunki pogodowe mamy wspaniałe, a śniegu wciąż dosypuje - mówią leśnicy i zapraszają na bieg.

Już 27 stycznia przez malownicze tereny Nadleśnictwa Cisna u podnóża góry Smerek, ruszą V zawody „Tropem Wilka”. Zawody zostaną rozegrane na dwóch dystansach: 3 (bieg juniorów) i 7 km (bieg otwarty dla kobiet i mężczyzn (open) z wewnętrzną kategorią leśników).

Trasa narciarska prowadzi w okolicy miejscowości Smerek (leśnictwo Stare Sioło, przy wiacie turystycznej „Oczko wodne”). Organizatorzy zastrzegają jednak, że w przypadku pogody uniemożliwiającej rozegranie zawodów na planowanej trasie, możliwa jest zmiana miejsca rozegrania zawodów. Ostateczny przebieg trasy zostanie ogłoszony 22 stycznia na stronie internetowej organizatora oraz na profilu Facebook Nadleśnictwa Cisna.

W ubiegłym roku, w zawodach wzięło udział 80 zawodników. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie równie dobra. Podczas ubiegłorocznej edycji, na uczestników biegu, na mecie czekały medale i upominki, a ich wysiłek został nagrodzony gorącą zupą borowikową, która wśród uczestników zyskała status wybitnej. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku posiłek regeneracyjny po biegu, jakością nie będzie odbiegać od ubiegłorocznego.

Zgłoszenia zawodników można dokonywać do 22 stycznia do godziny 15:00 wypełniając formularz dostępny na stronie www.cisna.krosno.lasy.gov.pl i wysyłając go na adres: mateusz.swierczynski@krosno.lasy.gov.pl lub dostarczając osobiście do siedziby Nadleśnictwa Cisna.

W kategorii junior mogą startować osoby nie starsze niż uczęszczające do Szkoły Podstawowej lub Gimnazjum.

Informacji na temat zawodów udzielają: Mateusz Świerczyński - telefon: 539 936 705; e-mail: mateusz.swierczynski@krosno.lasy.gov.pl; Bogusław Czerenkiewicz - telefon: 695 851 043; e-mail: boguslaw.czerenkiewicz@krosno.lasy.gov.pl; Tomasz Hartman - telefon: 608 086 244; e-mail: tomasz.hartman@krosno.lasy.gov.pl

Organizator: Nadleśnictwo Cisna we współpracy z OTK „Rzeźnik”, Towarzystwem Rozwoju Wetliny i Okolic, GCKiE w Cisnej oraz GOPR - Grupa Bieszczadzka
Honorowy Patronat: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie

Program:
*    8:30 – 09:50 – biuro zawodów
*    10:00 – uroczyste powitanie uczestników i zaproszonych gości
*    10:30 – rozpoczęcie biegu w kategorii leśników i open
*    10:45 – rozpoczęcie biegu w kategorii junior
*    13:00 – ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców, posiłek
*    15:00 – zakończenie zawodów

 

autor: oprac.paba
źródło: http://www.cisna.krosno.lasy.gov.pl/


powiązane artykuły: