Ustrzyki Dolne
czwartek, 10 listopada 2022

Przełącz się na oszczędzanie

 Przełącz się na oszczędzanie

Gmina Ustrzyki Dolne ruszyła z nową akcją, w której zachęca każdego z nas do dbałości o środowisko. Będą pokazywać różne rozwiązania, które nic nie kosztują, oprócz naszego działania, a które mają duży wpływ na codzienne funkcjonowanie w domu, w urzędzie i w szkole.

W natłoku obowiązków jakie pojawiają się każdego dnia, zapominamy wyłączać urządzenia z prądu, wyciągać z gniazdek ładowarki, gotować tylko tyle wody ile potrzebujemy, żeby nie pobierały więcej energii, niż jest to konieczne w danym czasie, czy zwyczajnie gasić światło, a w miarę możliwości korzystać z naturalnego.

- To wszystko kwestia wypracowywania nawyków. Przez lat w śpiesznym życiu, starając się zrealizować kolejne obowiązki, ale też, co tu dużo mówić, dzięki konsumpcjonizmowi i dostępności wielu usług i przedmiotów, po okresie PRL gdzie ograniczało nam się dobra, zapomnieliśmy o oszczędnym życiu. Dziś łatwiej jest wyrzucić niż naprawić. Żyjąc w biegu przestaliśmy zwracać uwagę na oszczędność energii i przede wszystkim na środowisko - mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Akcja ma zasięg lokalny. Plakaty informujące o akcji, zachęcające do codziennych oszczędności i wyłączania urządzeń, czy gaszenia światła zostały rozesłane do jednostek podległych Gminie Ustrzyki Dolne, zamieszone na tablicach informacyjnych Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych, a także rozwieszone na terenie miasta. Opublikowane są również w Internecie. Plakaty można pobrać w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych przy ul. Mikołaja Kopernika 1. 

- Chcemy żeby akcja Przełącz się na oszczędzanie nie była tylko akcją informacyjną. Zależy nam, żeby to działanie przyniosło wymierne efekty dla każdego z nas. Poprzemy każdy projekt, każde działanie, które będziecie realizować na rzecz ochrony środowiska, jak choćby lekcje edukacyjne w szkołach, placówkach, organizacjach czy sołectwach. Służymy radą oraz wsparciem w postaci dedykowanych materiałów promocyjnych oraz oznaczenie akcji logotypem Ustrzyki Dolne naturalnie - dodaje Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Akcja jest odpowiedzią na rosnące ceny prądu i narzuconą przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej konieczność obniżenia kosztów użytkowania budynków samorządów lokalnych i jednostek im podległych o 10% w stosunku do poprzedniego roku.

 Przełącz się na oszczędzanie
 Przełącz się na oszczędzanie
 Przełącz się na oszczędzanie
źródło: www.ustrzyki-dolne.pl