Ustrzyki Dolne
piątek, 15 września 2023

Będzie głośno, będą strzelać!

Będzie głośno, będą strzelać! <br/>fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko

Dziś w rejonie Jeziora Solińskiego będzie słychać wybuchy i wystrzały. W Solinie i Polańczyku odbędą się ćwiczenia służb mundurowych, w trakcie których mogą też wystąpić utrudnienia w ruchu. Policja prosi by nie dzwonić na numer alarmowy.

 


W piątek 15 września, w godzinach od 10 do 13, w okolicach Jeziora Solińskiego, a przede wszystkim w Solinie i Polańczyku, zostaną przeprowadzone ćwiczenia symulacyjne -  reakcja na sytuację kryzysową o charakterze terrorystycznym pn. „Solina 2023”. Celem ćwiczeń jest sprawdzenie czasów reakcji oraz doskonalenie procedur sprawnego współdziałania służb.

W ćwiczeniach uczestniczyć będą jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, jak również jednostki Policji, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, bieszczadzkiego WOPR-u, Państwowej Straży Rybackiej, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Służby Więziennej oraz jednostki służb specjalnych.

W ich trakcie planowane jest użycie pojazdów uprzywilejowanych i specjalnych, wozów pożarniczych, śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, łodzi służbowych, a także jednostek specjalnych wyposażonych w broń, amunicję oraz środki do pozorowania wybuchów i wystrzałów.

- Podczas trwania ćwiczeń słyszalne będą odgłosy wybuchów i wystrzałów, prosimy o zachowanie spokoju i nie wykonywanie połączeń na numery alarmowe, a w razie wystąpienia czasowych problemów komunikacyjnych - o stosowanie się do poleceń odpowiednich służb - przypomina asp. sztab. Katarzyn Fechner, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lesku.

 

autor: paba
źródło: KPP Lesko


powiązane artykuły: