Ustrzyki Dolne
wtorek, 2 stycznia 2024

Gmina Ustrzyki Dolne zaprasza na spotkanie w sprawie WOŚP

Gmina Ustrzyki Dolne zaprasza na spotkanie w sprawie WOŚP<br/>fot. UM UD
fot. UM UD

W najbliższy czwartek w ustrzyckim urzędzie odbędzie się spotkanie w sprawie organizacji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą pomóc w tegorocznym graniu!

 


32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. W tym roku będzie on dedykowany zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  •    diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  •    diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  •    diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  •    rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  •    torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

W tym roku Gmina Ustrzyki Dolne trochę później niż zwykle wzięła sie za przygotowanie finału, ale organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczne granie w Ustrzykach Dolnych jednak się odbędzie.

Spotkanie organizacyjne w tej sprawie odbędzie się 4 stycznia o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej (parter) Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych, ul. Kopernika 1.

Mile widziane wszystkie osoby wielkiego serca - wolontariusze, organizacje pozarządowe i instytucje, które chcą się włączyć w organizację tego wydarzenia. Będzie to okazja do wypracowania wspólnego planu działania oraz pomysłów. Wszystkie ręce na pokład!

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 zł

 

autor: paba


powiązane artykuły: