Ustrzyki Dolne
środa, 2 października 2019

Inicjatywy polańskich gospodyń

Inicjatywy polańskich gospodyń

Dzięki prowadzonym podczas wakacji inicjatywom mieszkańcy Polany mogą doposażyć świetlicę wiejską. Ze sprzedaży obiadów, koncertu „To dla was gramy przyjaciele” oraz dożynek w Polanie Górnej udało się zebrać ponad 5 tys. złotych.

Na łamach polańskiej gazetki parafialnej, wiele razy, podkreślano ogromne znaczenie tego, że w  wiosce istnieje świetlica wiejska, będącej filią GOK-u w Czarnej. Odbywają się w niej liczne imprezy środowiskowe integrujące mieszkańców: zabawy, sylwestry, kiermasze świąteczne, majówki, akademie czy jasełka. Często wynajmowana jest na uroczystości rodzinne, a co kilka lat, z okazji wyborów, jest siedzibą Komisji Wyborczej.

Świetlica jest potrzebna, a mieszkańcy dbają o nią, organizując się w różnych inicjatywach. Na  rzecz świetlicy przeznaczają często fundusz sołecki, przekazywany każdego roku przez Urząd Gminy w Czarnej. Świetlica posiada zaplecze kuchenne dość dobrze zaopatrzone w sprzęt, który został zgromadzony na przestrzeni wielu lat - między innymi dzięki działaniom mieszkańców Polany.

Zaangażowanie wioski nie maleje. W sierpniu tego roku, panie z Polany wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich podjęły kolejną wspaniała inicjatywę. Polegała ona na stworzeniu oferty kulinarnej dla przebywających w sezonie letnim licznie w Polanie turystów oraz dla lokalnej społeczności. Przez trzy sierpniowe niedziele, w świetlicy wiejskiej, można było zjeść lub kupić na wynos przepyszne obiady czy ciasta z domowego wypieku. Akcja okazała się niezwykle udana, bo wszystkie potrawy zostały sprzedane.

Brawa za pomysł i realizację należy się: Barbarze Korżyk, Małgorzacie Łysyganicz, Marcelinie Ostrowskiej, Marii Maruszczak, Józefie Mikrut, Danucie Maj, Lenie Wiercińskiej, Grażynie i Bogdanowi Borzęckim.

Dzięki powyżej opisanej inicjatywie, zbiórce podczas koncertu „To dla Was gramy Przyjaciele” i pieniądzom przekazanym przez organizatorów tegorocznych dożynek - mieszkańców Polany Górnej, udało się zebrać 5 tys. 389 zł. Dokładne wyliczenie: obiady - 3 235 zł, koncert – 1414 zł, dożynki – 740 zł.

Zgromadzone fundusze gospodynie planują przeznaczyć min. na odmalowanie kuchni, zakup termy z basenem czy zakup nowych blatów i regałów ze stali nierdzewnej. Ostateczne decyzje, dotyczące zakupów na rzecz naszej świetlicy, będą podejmowane na zebraniach, o których mieszkańcy będą informowani.
Mieszkańcy Polany zapraszają serdecznie do wspólnego działania!

fot. H. Myślińska/ czarna.pl

Inicjatywy polańskich gospodyń
Inicjatywy polańskich gospodyń
autor: HM


powiązane artykuły: