Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 stycznia 2024

Jazdę zakończył na słupie

Jazdę zakończył na słupie<br/>fot. KPP UD
fot. KPP UD

18-letni kierowca, jadąc przez Teleśnicę, wypadł z drogi i uderzył w słup. Prawo jazdy miał zaledwie od trzech miesięcy. Policjanci ustalili, że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

 


Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Teleśnicy. Jak informuje kom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych - w tym dniu warunki na drodze były trudne, ponieważ występowała gołoledź.

- 18-latek, kierujący samochodem osobowym, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny - mówi komisarz Wołoszyn-Kociuba.

Kierowca audi podróżował z pasażerką, a prawo jazdy posiadał zaledwie trzy miesiące. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

18-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Panująca obecnie aura powoduje, że warunki na drogach są trudne. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

- Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, może być przyczyną tragedii. Pamiętajmy, że padający śnieg znacznie ogranicza widoczność, a zalegające na jezdniach błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania - przypomina rzeczniczka ustrzyckiej komendy.

autor: paba