Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 30 października 2023

Kiermasz ciast dla Łukasza. Zapraszamy do „Jedynki”!

Kiermasz ciast dla Łukasza. Zapraszamy do „Jedynki”!<br/>fot. arch. rodzinne
fot. arch. rodzinne

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych - Łukasz Bubeła jest chory na jednego z najbardziej złośliwych guzów mózgu. Szkolna społeczność wspiera go w tych trudnych chwilach i dlatego zaprasza na Kiermasz Ciast, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie chłopca.

 

 

Łukasz ma jednego z najbardziej złośliwych guzów mózgu. Choruje na rdzeniaka zarodkowego (medulloblastoma, MB). To nowotwór, znajdujący się najczęściej w móżdżku, z przypisywanym IV stopniem złośliwości (wg WHO). Jest jednym z najczęstszych nowotworów centralnego układu nerwowego występującego u dzieci. Chorobę wykryto u niego w 2022 roku.

22 grudnia 2022 roku, Łukasz przeszedł 5-godzinną operację, mającą usunąć guza. Niestety pozostały skutki uboczne - niedowład prawostronny oraz problemy z mową. Diagnoza pooperacyjna wykazała, że guz dał już przerzuty do mózgu.

Rodzice szukali pomocy wszędzie, w końcu trafili do Centrum Immuno-Onkologicznego w Kolonii (IOZK), gdzie leczy się najtrudniejsze przypadki onkologiczne i stosuje nowoczesne metody leczenia. Niemieccy lekarze stworzyli plan leczenia, jak uratować życie Łukaszka.

Łukasz pojechał do Niemiec. We wrześniu rodzice rozmawiali z lekarzem. Miał dla nich dwie wiadomości - dobrą i złą. Dobra jest taka, że zauważył postępy w leczeniu, porównując obrazy rezonansu z lipca i września. Leczenie działa!

Niestety zła wiadomość jest taka, że walka będzie długa i trudna, leczenie trzeba kontynuować. Doktor zalecił pięciodniowe cykle w odstępach około 4-6 tygodni. Nie wiadomo ja długo potrwa leczenie, ale rodzice Łukasza dostali kosztorys na najbliższy rok. W Kolonii potrzebnych jest 9 wizyt. Niestety subkonto Łukaszka w fundacji zaraz będzie puste, a na jego leczenie potrzeba prawie 540 tys. zł!

Kiermasz Ciast dla Łukasza!
Łukasza w jego walce wspiera cała społeczność Ustrzyk Dolnych.
31 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych odbędzie się apel upamiętniający Jana Pawła II. Jego tematem przewodnim będzie „ŻYCIE”. Tego dnia Rada Rodziców chce też zorganizować Kiermasz Ciast, z którego cały dochód będzie przeznaczony na kolejny etap leczenia Łukasza.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć Łukasza i jego rodzinę w tej walce mogą w tym dniu przynieść do szkoły zrobione przez siebie: ciasta, babeczki, lizaki, deserki, galaretki i inne słodkości. Rada Rodziców będzie je sprzedawać w holu Hali Sportowej.

Ciasta można przynosić 31 października od godziny 7:30 na halę, a jeżeli ktoś potrzebuje wcześniej to od 6:30 na stołówkę w budynku głównym SP nr 1. W razie jakichkolwiek pytań można dzwonić pod numer telefonu: 661 910 177.

Kiermasz Ciast startuje o godz. 8:00 i potrwa do godz. 12:00! Zapraszamy do kupowania ciast! Walczymy wspólnie o zdrowie Łukasza!

Pieniądze na leczenie Łukasza można wpłacać TUTAJ!

 

 

autor: paba


powiązane artykuły: