Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 27 listopada 2023

Kolejna kamera w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Kolejna kamera w Bieszczadzkim Parku Narodowym<br/>fot. Kamera BdPN
fot. Kamera BdPN

Bieszczadzki Park Narodowy uruchomił trzecią kamerę, z której na żywo można oglądać bieszczadzkie widoki. Tym razem została ona zainstalowana na Schronie Turystycznym „Chatka Puchatka 2”.

 


Do tej pory miłośnicy Bieszczadów, którzy chcieli zobaczyć jak wyglądają ich ukochane góry pod ich nieobecność, mogli spoglądać w stronę Tarnicy i Wielkiej Rawki. Dodatkowo, dzięki kamerom, przed wyjściem na szlak można też sprawdzić aktualne warunki pogodowe, panujące obecnie w górach.

W ubiegłym tygodniu pracownicy BdPN poinformowali o uruchomieniu trzeciej kamery. Tym razem została ona zainstalowana na Połoninie Wetlińskiej, na Schronie Turystycznym „Chatka Puchatka 2”.

- Mamy nadzieję, że obraz z niej pozwoli wynagrodzić rozłąkę z Bieszczadami tym, którzy nie mogą nas odwiedzić, oraz ułatwi przygotowanie do wyjścia w góry tym, którzy się do nas wybierają - czytamy na stronie parku.

Kamera została zainstalowana dzięki finansowemu wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Aktualny widok z Połoniny Wetlińskiej można sprawdzić TUTAJ.

 

autor: paba