Ustrzyki Dolne
środa, 10 stycznia 2024

Krościenko. Schował sterydy w bagażach.

Krościenko. Schował sterydy w bagażach.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w bagażach kierowcy wjeżdżającego do Polski przez przejście graniczne w Krościenku znaleźli blisko 400 ampułek sterydów. Kierowcy grozi do 2 lat więzienia.

 

 


Celnicy sprawdzający podróżnych na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Krościenku, skierowali do szczegółowej rewizji m.in. samochód na holenderskich numerach rejestracyjnych. Kierował nim 43-letni mężczyzna, obywatel Polski.

W trakcie kontroli okazało się, że w bagażach znajduje się blisko 400 ampułek zawierających hormon testosteron. Ten preparat stosowany jest m.in. na przyśpieszenie przyrostu masy mięśniowej.

Jak informuje podkom. Edyta Chabowska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe.

- Dalsze czynności prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu - dodaje rzeczniczka.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo z ustawy o prawie farmaceutycznym. Za wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając do tego pozwolenia grozi - grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Znaleźli 72 tys. sztuk farmaceutyków
Tylko w 2023 roku funkcjonariusze z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zarekwirowali ponad 72 tys. sztuk nielegalnych farmaceutyków. Jak się okazuje, przez granice przemycane są m.in. środki na potencję, sterydy, preparaty zawierające kwas hialuronowy czy toksynę botulinową.

- Wśród farmaceutyków były także preparaty zawierające wyciąg z chronionych gatunków zagrożonych wyginięciem - dodaje podkom. Chabowska.

ZDJĘCIA: KAS

Krościenko. Schował sterydy w bagażach.
autor: paba