Ustrzyki Dolne
piątek, 24 maja 2024

Kwitnące Ustrzyki Dolne - rusza kolejny konkurs!

Zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. freepik.com
fot. freepik.com

Gmina Ustrzyki Dolne informuje, że startuje kolejny konkurs na najpiękniej ukwiecony balkon i najpiękniej zagospodarowaną i ukwieconą posesję. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 14 czerwca.

 

Gmina Ustrzyki Dolne jest piękna o każdej porze roku, ale wiosną i latem przybiera wiele fantastycznych barw dzięki staraniom mieszkańców, którzy zarówno w blokach, jak i w domach, pielęgnują swoje balkony i posesje. Tradycyjnie już, jak co roku, urzędnicy chcą nagrodzić ich starania, wyróżniając najpiękniejsze roślinne aranżacje.

Komisja konkursowa oceni kompozycje architektoniczne i roślinne, estetykę, różnorodność gatunkową roślin, pomysłowość, ale także wykorzystanie małej architektury. W tym roku - szczególnie pod uwagę weźmie tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom. Według tych kryteriów wyłoni zwycięzców i wyróżni ich atrakcyjnymi nagrodami.

Aby wziąć udział w konkursie, niezbędne jest wypełnienie formularza, który znajduje się w załącznikach TUTAJ lub w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego. Nie zwlekajcie! Zgłoszenia można przesyłać do 14 czerwca!

W tym roku komisja konkursowa postanowiła wprowadzić zasugerowane przez mieszkańców zmiany w regulaminie. Jedną z nich będzie możliwość wysłania zdjęć mailowo. Teraz będzie można sfotografować i pokazać komisji swój balkon lub ogród wtedy, kiedy zdaniem uczestnika konkursu wygląda najpiękniej. Zdjęcia można wysyłać do 31 sierpnia - max 5 zdjęć, na adres e-mail: konkursogrody@ustrzyki-dolne.pl (szczegóły w regulaminie).

W konkursie mogą wziąć udział osoby będące właścicielami, najemcami lub użytkownikami posesji, domów i mieszkań położonych na terenie miasta i gminy Ustrzyki Dolne - z wyjątkiem pracowników Urzędu Miejskiego i członków komisji konkursowej.

Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne rzeczowe nagrody. Osoby nagrodzone zostaną o tym powiadomione pisemnie.

 

autor: oprac. paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne