Ustrzyki Dolne
piątek, 17 maja 2024

Pekaesem do Przemyśla już od poniedziałku!

Pekaesem do Przemyśla już od poniedziałku!<br/>fot. Paulina Bajda
fot. Paulina Bajda

Ustrzyk Dolnych do Przemyśla. Jest to odpowiedź na prośby mieszkańców regionu, którzy długo czekali na powrót tego połączenia.

„Z przyjemnością ogłaszamy nowy kurs PKS! Ustrzyki Dolne - Przemyśl - Jarosław już w naszej ofercie! Z radością informujemy, że odpowiedzieliśmy na liczne prośby naszych pasażerów i wprowadziliśmy do rozkładu nowy kurs autobusowy!”- czytamy w komunikacie PKS Jarosław.

Mieszkańcy regionu długo czekali na powrót tego połączenia. Przypomnijmy - kiedy w 2019 roku z komunikacji publicznej w Bieszczadach wycofała się firma Arriva, zawieszono połączenia autobusowe na wszystkich lokalnych liniach. Dopiero w 2021 roku, dzięki utworzeniu przez samorządy Bieszczadzkiego Związku Komunikacyjnego udało się przywrócić ponownie połączenia w regionie. Niestety w rozkładzie jazdy nie było połączenia do Przemyśla, ponieważ przemyski samorząd nie działa w BZK.

Teraz, dzięki interwencji samorządów i podróżnych, połączenie do Przemyśla zostało wznowione. Mieszkańcy i osoby odwiedzające Ustrzyki Dolne, Przemyśl oraz Jarosław, z nowego, bezpośredniego połączenia będą mogły skorzystać już w poniedziałek 20 maja.

Rozkład jazdy: Ustrzyki Dolne - Przemyśl - Jarosław - Ustrzyki Dolne

Autobus z dworca w Ustrzykach Dolnych wyruszy o godz. 7:45 i po niecałych dwóch godzinach dojedzie do Przemyśla - o godz. 9:33.
Na trasie autobusu znajdą się takie miejscowości jak: Brzegi Dolne, Krościenko, Liskowate, Jureczkowa, Wojtkówka, Wojtkowa, Trzcianiec, Roztoka, Kuźmina, Leszczawa, Stara Bircza, Bircza, Korzeniec, Boguszówka, Cisowa, Olszany, Śliwnica, Krasiczyn, Dybawka oraz Prałkowce.

Do Jarosławia autobus dojedzie o godz. 10:15.

W drogę powrotną autobus z Jarosławia do Ustrzyk Dolnych ruszy o godz. 13:00, w Przemyślu będzie o godz. 13:45. Do stolicy Bieszczad dojedzie o godz. 15:39.

 

autor: paba
źródło: PKS Jarosław


powiązane artykuły: