Ustrzyki Dolne
czwartek, 7 września 2023

„Przyjazny Urząd 2023” dla Urzędu Miasta i Gminy Lesko

„Przyjazny Urząd 2023” dla Urzędu Miasta i Gminy Lesko

Gmina Lesko po raz czwarty została nagrodzona w konkursie Ogólnopolskiego Znaku Jakości „Przyjazny Urząd”. Doceniono wysoką jakość obsługi klienta, profesjonalizm, nowoczesne podejście do zarządzania, rzetelności w działaniu oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie kultury pracy.

 

W jury konkursu zasiedli naukowcy pracujący na Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Szkole Głównej Handlowej. Eksperci i praktycy administracji publicznej, bardzo dobrze ocenili Urząd Miasta i Gminy w Lesku.

- Dzięki ekspertom oceniającym aplikacje konkursowe możemy - na bazie wiedzy naukowej - identyfikować te urzędy, które w praktyce są zarządzane najlepiej w Polsce, z poszanowaniem najwyższych standardów jakości, z uwzględnieniem potrzeb swoich interesariuszy - mówił w trakcie fali Finałowej Piotr Celej, prezes Zarządu Quality Institute, organizator konkursu.

- To wielki zaszczyt, po raz czwarty stawać w gronie najlepszych urzędów w Polsce, zwłaszcza być wyróżnionym w konkurencji z tak dużymi ośrodkami jak Kraków, Warszawa, Katowice czy innymi powiatami w Polsce - komentuje burmistrz Adam Snarski. - Jednak nic nie bierze się samo z siebie. Na sukces pracowali i pracują wszyscy pracownicy leskiego urzędu, dla których sumienność i odpowiedzialność, jak też szacunek do każdego mieszkańca i interesanta jest wręcz misją. Dziękuję im za to.

Burmistrz Leska podkreśla, że warto było się sprawdzić i aplikować do konkursu, po to by zostać ocenionym i zweryfikowanym przez niezależnych ekspertów. - Nawet jeśli jest to procedura płatna, to raz w roku warto to zrobić. Dzięki konkursowi wiemy, że w niektórych obszarach musimy się jeszcze poprawić i nie ustawać w podnoszeniu jakości naszej lokalnej administracji - dodaje.

Podczas gali, która odbyła się 5 września w Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Urząd Miasta i Gminy Lesko otrzymał jedno z trzech przyznanych wyróżnień nadzwyczajnych „Laur Kreatywności”. Przyznawany jest ona za wdrożenie najbardziej oryginalnych, autorskich, kreatywnych i nowoczesnych procedur oraz narzędzi budowania wysokiej kultury jakości.

Komisja wysoko oceniła wprowadzane w urzędzie metody informacji cyfrowej, kontaktu z petentem czy informatyzację systemu pracy sprzyjającą jej efektywności. W jej zakres wchodzi ciągłe dostosowywanie budynku dla obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, szkolenie kadr z dostępności, ale także wprowadzanie nowych narzędzi kontaktu z mieszkańcem, jak system powiadamiania SMS, aplikacja mobilna, internetowy kalendarz wizyt oraz eNależności.

W samym 2023 roku, z pozyskanych dofinansowań leski urząd wydał na poprawę standardu pracy i obsługi mieszkańców ponad 400 tys. złotych.

ZDJĘCIA: UMiG LESKO

autor: DL


powiązane artykuły: