Ustrzyki Dolne
piątek, 15 grudnia 2023

Szkoła Muzyczna zaprasza na Świąteczny Koncert Kolęd

Szkoła Muzyczna zaprasza na Świąteczny Koncert Kolęd

Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ustrzykach Dolnych, zaprasza na Świąteczny Koncert Kolęd oraz Charytatywny Jarmark Świąteczny. Dochód z jarmarku zostanie przekazany na zbiórkę dla Darka Cholewy z Ustrzyk Dolnych.

W najbliższą sobotę 16 grudnia, zapraszamy do Ustrzyckiego Domu Kultury. O godzinie 15:00 rozpocznie się tam Świąteczny Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ustrzykach Dolnych.

Przed koncertem już o godzinie 14:00, odbędzie się Charytatywny Jarmark Świąteczny. Będziecie tam mogli zakupić świąteczne ozdoby i smakołyki. Biorąc w nim udział wesprzecie zbiórkę na mieszkańca Ustrzyk Dolnych, Darka Cholewy.

Wsparcie dla Darka
Dariusz Cholewa ma 37 lat i wiele marzeń do zrealizowania. Jest ukochanym synem i najmłodszym z rodzeństwa. Jest dobrym człowiekiem, chętnie pomagającym innym. To zapalony wędkarz, który wypuszcza wszystkie złowione ryby z powrotem do wody. Niestety 22 czerwca uległ bardzo poważnemu wypadkowi, doznał urazu głowy, w wyniku którego powstał krwiak zagrażający jego życiu.

Początkowo lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej, a następnie przeprowadzili operację głowy. Jego stan po wypadku był bardzo zły: krwotok śródmózgowy, sepsa, niewydolność wielonarządowa, padaczka, niedowład czterokończynowy.

Darek wciąż walczy!
Jak informuje na stronie internetowej: https://www.siepomaga.pl/darek-cholewa rodzeństwo Darka, jego rehabilitacja przynosi jednak efekty. Darek porusza już palcami, nadgarstkiem, a nawet całą dłonią. Potrafi ruszać głową, siedzi na wózku, lepiej wygląda i dużo lepiej się czuje. „Nasz brat codziennie udowadnia, że jest twardym zawodnikiem. Po malutkim kawałeczku wydziera złemu losowi swoją sprawność, okupując to potem, nierzadko łzami bólu i bezsilności. Tę złość przekłada na ciężką walkę” - relacjonuje jego rodzeństwo.

Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie bezinteresowna pomoc ludzi o wielkich sercach. Na jego rehabilitację potrzeba 140 tys. złotych. Na koncie Darka - dzięki wpłatom jest już 104 tys. złotych, ale to wciąż za mało, by zapewnić mu profesjonalną opiekę medyczną.

„Choć czasem przychodzą chwile zwątpienia, zapewniamy Was, że my też się nie poddamy! Zrobimy wszystko, żeby Darek mógł korzystać z tej wspaniałej opieki w Ośrodku Rehabilitacyjnym Donum Corde tak długo, jak będzie to potrzebne” - zapewnia jego rodzina.

Dlatego przyłączamy się do ich próśb i prosimy o dalsze wsparcie. Wierzymy mocno, że nasze wspólne działania przyniosą tylko dobro, bo bieszczadzkie środowisko zawsze wspiera się w trudnych chwilach. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/darek-cholewa

autor: paba