Ustrzyki Dolne
wtorek, 5 grudnia 2023

Uciekał quadem. Policja wyśledziła pojazd po śladach.

Uciekał quadem. Policja wyśledziła pojazd po śladach.<br/>fot. KPP UD
fot. KPP UD

Policjanci z Ustrzyk Dolnych aresztowali mężczyznę, który wcześniej uciekał przed nimi quadem. Okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie alkomatem wskazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

 

 

W sobotę 2 grudnia, policjanci patrolujący miasto, zauważyli kierującego quadem, który mógł prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze wydali mu sygnał do zatrzymania, lecz kierowca go zignorował. Zaczął przed nimi uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg sygnalizując mu wciąż by się zatrzymał. Kierowca uciekając przed patrolem zajechał na cudzą posesję. Kiedy funkcjonariusze chcieli go wylegitymować, dodał gazu i ponownie zaczął uciekać.

Policjanci nie mogli go dalej ścigać, w związku z tym ustalili dane kierowcy. Okazało się, że to 33-letni mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne.

- Mężczyzna został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego, kiedy szedł ulicami miasta. Okazało się, że 33-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje komisarz Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzeczniczka prasowa ustrzyckiej policji.

Dodatkowo od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze wyśledzili też gdzie kierowca ukrył pojazd. Po śladach leśną drogą dotarli na łąkę, a następnie do piwniczki, w której kierowca quada schował swoje rzeczy. Idąc dalej trafili dotarli do drogi polnej, gdzie w krzakach znaleźli porzucony quad.

33- letni mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

 

autor: paba
źródło: KPP UD


powiązane artykuły: