Ustrzyki Dolne
sobota, 6 stycznia 2024

WOŚP jednak zagra w Ustrzykach

WOŚP jednak zagra w Ustrzykach<br/>fot. WOŚP
fot. WOŚP

Jeszcze nie wiadomo jak dokładnie będzie wyglądało w tym roku granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ustrzykach Dolnych. Wiadomo jednak, że Orkiestra zagra, chociaż gmina w tym roku wzięła się wyjątkowo późno za organizację imprezy.

 

 


W czwartek 4 stycznia w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych zorganizowano spotkanie w sprawie organizacji tegorocznego 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Spotkanie zwołał komisarz gminy Paweł Germański, który został zmobilizowany do organizacji imprezy m.in. przez posła Bartosza Romowicza. Romowicz, to były burmistrz Ustrzyk Dolnych, który pod koniec 2023 roku wytknął urzędnikom, że 20 listopada minął termin na złożenie wniosku o zawiązanie sztabu. Gmina niestety nie zaangażowała się w organizację tegorocznego finału, chociaż Ustrzyki Dolne do samego początku grają z Orkiestrą, a sprzęt WOŚP ratuje też życie pacjentów w ustrzyckim szpitalu.

Błąd ostatecznie został naprawiony. I chociaż w Ustrzykach nie będzie sztabu WOŚP, to tegoroczna zbiórka na ratowanie płuc po pandemii się odbędzie.

Na spotkaniu w urzędzie zjawili się przedstawiciele jednostek gminnych, radni, przedstawiciele stowarzyszeń oraz chętni do pomocy w organizacji imprezy wolontariusze.

Łączymy się z Leskiem
W tym roku ustrzycka zbiórka została połączona ze leskim sztabem WOŚP. Stamtąd zostanie nam „wypożyczonych” pięciu wolontariuszy, a na terenie gminy znajdzie się jeszcze jedna skarbonka, która została zarejestrowana w sztabie w Sanoku. W poprzednich latach w Ustrzykach Dolnych i gminie krążyło co roku około 40 wolontariuszy.

Dyskusja skupiła się głównie nad tym, gdzie mają zostać zorganizowane koncerty z okazji 32. Finału WOŚP. Część zebranych proponowała by zorganizować go na hali sportowej - jednak tam kilka miesięcy temu termin zarezerwowały sobie cheerleaderki. Dlatego drugą propozycją była organizacja finału na ustrzyckim Rynku, gdzie dodatkowo można by zorganizować pokazy służb ratowniczych.

Komisarz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Wiadomo jednak, że w tym roku impreza zostanie wsparta przez służby mundurowe m.in. policjantów, strażaków i strażników granicznych, którzy od 2016 roku mieli odgórny zakaz włączania się w organizację finału WOŚP. Jak co roku w organizację finału WOŚP zaangażują się natomiast ratownicy medyczni i druhowie z gminnych OSP.

O szczegółach imprezy będziemy informować.

Zagrają 28 stycznia!
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. W tym roku będzie on dedykowany zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Mottem akcji jest "Tu wszystko gra OK!". Cel 32. Finału WOŚP to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

Fundacja planuje kupić urządzania dla:

•    diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
•    diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
•    diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
•    rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
•    torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

ZDJĘCIA: Zdzisław Mołodyński

WOŚP jednak zagra w Ustrzykach
WOŚP jednak zagra w Ustrzykach
WOŚP jednak zagra w Ustrzykach
WOŚP jednak zagra w Ustrzykach
WOŚP jednak zagra w Ustrzykach
WOŚP jednak zagra w Ustrzykach
WOŚP jednak zagra w Ustrzykach
WOŚP jednak zagra w Ustrzykach
WOŚP jednak zagra w Ustrzykach
autor: paba


powiązane artykuły: