Ustrzyki Dolne
środa, 27 września 2023

Wybuch gazu w Michniowcu. Trwa zbiórka na pomoc poszkodowanym.

Wybuch gazu w Michniowcu. Trwa zbiórka na pomoc poszkodowanym.

300 tys. zł jest potrzebne na odbudowę domu w Michniowcu. W sobotę doszło tam do wybuchu butli gazowej, a dom nie nadaje się teraz do zamieszkania. Zbiórkę zainicjowali strażacy ochotnicy i sołtyska sołectwa Michniowiec-Bystre Danuta Zawada.

 

 

Do zdarzenia doszło w sobotę 23 września, tuż po godzinie 5 rano, w domu jednorodzinnym w Michniowcu w powiecie bieszczadzkim. Gaz ulatniał się z 11 kilogramowej butli, która stała w kuchni. Potężny wybuch kompletnie zrujnował dom. Siła wybuchu była tak duża, że zniszczyła dwie ściany domu, który nie nadaje się do dalszego użytkowania.

Ciężko ranny został 65-latni dziadek rodziny, który z poparzeniami rąk i nóg przebywa w szpitalu. W domu były jeszcze cztery inne osoby, które cudem nie ucierpiały - rodzice i dwójka dzieci.

Rodzina straciła dach nad głową i cały dobytek życia.

Celem zbiórki prowadzonej na portalu pomagam.pl, zorganizowanej przez strażaków, wolontariuszy z Akademii Dobrych Pomysłów jest pomoc poszkodowanej rodzinie, aby mogli odbudować dom. Najlepiej przed zimą, a czasu jest niewiele.

Oprócz zbiórki wolontariusze prowadzą też licytacje charytatywne na grupie Facebookowej TUTAJ.

- Jako społeczność jesteśmy teraz wezwani do pomocy. Ta rodzina potrzebuje naszej pomocy i wsparcia w tym trudnym czasie. Nasza społeczna zbiórka ma na celu zapewnić im niezbędną pomoc finansową w tym trudnym dla nich czasie. Każda złotówka, którą przekażesz, będzie ogromną pomocą wsparcia dla tej rodziny - informują społecznicy z Akademii Dobrych Pomysłów.

Ta społeczna pomoc ruszyła dzięki sołtysce sołectwa Michniowiec-Bystre Danucie Zawada, strażakom z OSP Michniowiec - Bystre i Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Czarna.

Cała kwota z tej zbiórki zostanie przeznaczona na pomoc dla poszkodowanej rodziny, w ramach realizacji statutowych celów, w oparciu o dokładne rozliczenie zbiórki na podstawie faktur i przelewów bankowych. Akademia Dobrych Pomysłów jak i portal pomagam.pl nie pobiera z tej zbiórki żadnej prowizji.

Odciśnij z nami swoją pomocną dłoń !

Kontakt do organizatora zbiórki: biuro@adp.org.pl - link do zbiórki TUTAJ!

ZDJĘCIA: OSP MICHNIOWIEC-BYSTRE, OSP CZARNA

autor: paba
źródło: pomagam.pl


powiązane artykuły: