Ustrzyki Dolne
środa, 8 listopada 2023

Zapraszamy na Święto Niepodległości

Zapraszamy na Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez nasz kraj wolności, po 123 latach zaborów. Z tej okazji w Ustrzykach Dolnych odbędą się uroczystości, akademia oraz koncert w bibliotece. W samo południe w całej Polsce zabrzmi też Mazurek Dąbrowskiego.

 


Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą uroczyście świętowane w całej Polsce. Z tej okazji odbędą się koncerty, przedstawienia oraz akcja - Niepodległa do Hymnu!

Starosta Bieszczadzki oraz Burmistrz Ustrzyk Dolnych zapraszają mieszkańców powiatu bieszczadzkiego na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w Ustrzykach Dolnych.

Program uroczystości:
9:00 - Msza Święta w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
10: 15 - Uroczysta akademia w Ustrzyckim Domu Kultury
11:30 - Złożenie kwiatów pod pomnikami

Popołudniu, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ustrzykach Dolnych odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów z miejscowej Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia.
Zapraszamy: początek: godz. 17:00, sala na 3. piętrze.

 

Jak co roku Biuro „Niepodległa” zaprasza do włączenia się we wspólne śpiewanie Hymnu Polski. Hymn jest wykonywany w samo południe 11 listopada. Od 2018 roku na mapę „Niepodległa do Hymnu” regularnie wpisuje się około 1000 podmiotów, które zorganizowały już wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Aby wziąć udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” należy zaplanować wspólne śpiewanie, dodać wydarzenie na mapę za pomocą formularza online i 11 listopada 2023 o 12:00 zaśpiewać razem 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Może się to odbyć podczas oficjalnych uroczystości państwowych, jak i podczas wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą, które radośnie obchodzą Święto Niepodległości.

 

 

autor: paba