Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 7 września 2020

BdPN zaprasza na jesienne wycieczki

BdPN zaprasza na jesienne wycieczki<br/>fot. BdPN
fot. BdPN

Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza na jesienne wędrówki połączone z poznawaniem przyrody. Wycieczki przeznaczone są dla rodzin z dziećmi oraz turystów indywidualnych, a prowadzić je będą pracownicy edukacyjni Parku.

Jak zapewniają pracownicy BdPN trasy i tematyka dostosowane są do młodych turystów, którzy lubią wędrować po górach, lasach i łąkach i obserwować przyrodę. Najbliższe wycieczki zaplanowano 10 i 17 września ścieżką przyrodniczą na Smerek lub alternatywnie w razie niepogody - na zajęcia terenowe „Wołosate dawniej i dziś”.

Rodziny chcące wziąć udział w wycieczce proszone są o zgłoszenie telefoniczne na nr: 13 461-10-91 – Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Muzeum BdPN w Ustrzykach Dolnych – dział edukacji. Liczba miejsc na wycieczkach jest ograniczona (8-15 osób), a zapisy przyjmowane są do godz. 10.00 w dniu poprzedzającym wycieczkę.

Pracownicy Parku proszą, aby w przypadku rezygnacji z udziału w zajęciach poinformować ich o tym telefonicznie.

Opłata za zajęcia obejmuje bilet wstępu do Parku, ubezpieczenie, transport oraz zajęcia merytoryczne. Opłatę należy uiścić w Terenowej Stacji Edukacji Ekologicznej w Wołosatem, skąd nastąpi wyjazd (płatność gotówką). Uczestnicy podpisują również zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Uczestnicy powinni być odpowiednio ubrani i wyposażeni (obuwie górskie, ubranie przeciwdeszczowe, nakrycie głowy, prowiant, napoje, itp.). W przypadku pogorszenia pogody w trakcie wycieczki organizatorzy zaproponują zajęcia zastępcze w Terenowych Stacjach Edukacyjnych.

W związku z wymogami epidemiologicznymi w czasie przejazdu busem oraz w pomieszczeniach zamkniętych wszyscy muszą zakrywać usta i nos. Podczas zajęć w terenie należy zachować dystans. W busie dostępny będzie płyn dezynfekcyjny do rąk.

Organizatorzy proszą uczestników wycieczek o stosowanie się do przepisów obowiązujących w parku narodowym.

(Więcej na plakatach)

 

BdPN zaprasza na jesienne wycieczki
BdPN zaprasza na jesienne wycieczki
autor: oprac. paba
źródło: BdPN