Ustrzyki Dolne
wtorek, 22 października 2019

Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej w SP nr 1

Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej w SP nr 1

W Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych, w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, odbyła się ogólnopolska akcja bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej. W akcję włączyły się również ustrzyckie służby mundurowe.

Akcja bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, a jej pomysłodawcą jest Fundacja WOŚP. Akcja odbyła się w całej Polsce w godzinach od 12 do 12.30, każdy mógł w niej uczestniczyć. Celem przedsięwzięcia było nauczenie, jak najszerszej grupy publiczności, udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych do akcji przystąpiło 58 ucznioów z klas I- III, którzy nieprzerwanie - przez 30 minut - prowadzili RKO na 4 fantomach. Oczywiście w tak szczytnym przedsięwzięciu, jakim jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy, osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia, nie zabrakło policjantów i strażaków. Mundurowi służyli dzieciom pomocą.

FOT. KPP USTRZYKI DOLNE

Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej w SP nr 1
Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej w SP nr 1
autor: oprac.paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne