Ustrzyki Dolne
środa, 10 lipca 2019

Caritas - na koloniach o bezpieczeństwie

Caritas - na koloniach o bezpieczeństwie

W Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach trwają kolonie dla dzieci i młodzieży. W ramach turnusów, ZUS oraz służby mundurowe organizują warsztaty edukacyjne m.in. z zakresu pierwszej pomocy czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przebywające na koloniach dzieci oraz młodzież bierze udział m.in. w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz w zajęciach edukacyjnych.

Zorganizowano dla nich też „miasteczko ruchu drogowego”, pokaz pierwszej pomocy oraz sprzętu i pojazdów straży pożarnej. Jak mówią opiekunowie, zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wypoczywających kolonistów.

- Po raz czwarty – na zaproszenia dyrektora ośrodka ks. Bogdana Janika - w warsztatach edukacyjnych pojawił się blok poświęcony ubezpieczeniom społecznym – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik w województwie podkarpackim Zakład Ubezpieczeń Społecznych. - Przedstawiciele ZUS oprócz prelekcji organizują każdorazowo dla grup ponad 100 dzieci warsztaty plastyczne i konkursy z nagrodami, dzięki którym dzieci łatwiej przyswajają i wykazują się wiedzą związaną z ubezpieczeniami społecznymi.

Jak zapewniają pracownicy ZUS interesująca forma przekazu, atrakcje, zabawa w tym rywalizacja zespołowa – skutkują tym, że uczestnikom pozostają radosne wspomnienia i wiedza kojarzona z łatwym dostępem i zaufaniem do instytucji.

Inauguracja warsztatów edukacyjno-informacyjnych odbyła się w poniedziałek – 8 lipca w Ośrodku CARITAS w Myczkowcach. W przedsięwzięciu uczestniczyli również przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego, Policja, Straż Pożarna, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, PZM.

 

Caritas - na koloniach o bezpieczeństwie
Caritas - na koloniach o bezpieczeństwie
Caritas - na koloniach o bezpieczeństwie
autor: oprac. paba