Ustrzyki Dolne
środa, 8 maja 2019

Emilka Linka laureatką „Talents for Europe”!

Emilka Linka laureatką „Talents for Europe”!<br/>fot. www.talentsforeurope.eu
fot. www.talentsforeurope.eu

Pochodząca z Ustrzyk Dolnych Emilka Linka została laureatką międzynarodowego konkursu muzycznego „Talents for Europe”. Młoda skrzypaczka zagrała na instrumencie, który wykonał jej tato.

23. Międzynarodowy Konkurs Instrumentalistów „Talents for Europe” odbywał się w dniach od 27 kwietnia do 1 maja 2019 r. w Dolnym Kubinie na Słowacji. W tym roku udział w konkursie wzięło 170 młodych europejskich muzyków, m.in. z Węgier, Czech, Ukrainy, Rosji, Austrii, Białorusi, Chorwacji, Francji, Wielkiej Brytanii i Polski. Wśród nich znalazła się pochodząca z Ustrzyk Dolnych Emilia Linka - młodziutka i ogromnie utalentowana skrzypaczka z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Jej opiekunką w sanockiej szkole jest nauczycielka Grażyna Dziok.

Dziewczynka zagrała wirtuozowski utwór „Mazur” Emila Młynarskiego oraz liryczną „Kołysankę” Tadeusza Wrońskiego.
Jury składające się z muzyków, wirtuozów, profesorów europejskich uczelni, zauważyło i doceniło talent młodziutkiej skrzypaczki. Emilia otrzymała 3 nagrodę, a zagrała na skrzypcach, które wykonał jej tato - lutnik Tomasz Linka.

Warto też przypomnieć, że ustrzyczanka ma na swoim koncie sukces w Międzynarodowym Art-Duo Festiwal „Music Seasons in Prague” 2018, gdzie w zdobyła I miejsce w grupie skrzypiec. Emilka jest również uczenncą SP nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

 

autor: oprac.paba
źródło: www.talentsforeurope.eu


powiązane artykuły: