Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 5 czerwca 2023

Jak odmawiać narkotyków. Spotkanie w „jedynce”.

Jak odmawiać narkotyków. Spotkanie w „jedynce”.<br/>fot. KPP UD
fot. KPP UD

Jakie skutki przynosi zażywanie narkotyków? Jak odmawiać kiedy ktoś proponuje środek psychoaktywny? Jakie konsekwencje grożą za posiadanie takich substancji? – odwiedź na te pytania poznali w poniedziałek uczniowie ustrzyckiej „jedynki”.

Uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych, w poniedziałek 5 czerwca spotkali się ze specjalistą farmakologii i toksykologii oraz przedstawicielem Policji. Dowiedzieli się jakie konsekwencje są związane z zażywaniem środków odurzających i psychotropowych oraz z kupowaniem i zażywaniem lekarstw zawierających substancje psychoaktywne.

Specjalista farmacji wyjaśnił na czym polega uzależnienie. Wskazał, że regularne stosowanie substancji odurzających, takich jak - marihuana, amfetamina czy recepturowe leki psychotropowe, prowadzą do nieodwracalnych zmian w mózgu. Ich wynikiem jest potrzeba sięgnięcia po kolejną dawkę. Wyjaśniał, że zarówno fizyczne, jak i psychiczne skutki zażywania tego typu substancji są długofalowe i mogą wpłynąć na całe życie.

Policjant skupił się na problemie kupowania i zażywania leków dostępnych bez recepty. Wskazywał, że nadużywanie nawet takich leków, niesie ogromne zagrożenie dla zdrowia i grozi uzależnieniem.

W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się też odmawiać i reagować, kiedy ktoś zaproponuje substancję psychoaktywną. Funkcjonariusz poinformował ich też jakie konsekwencje grożą za złamanie prawa.

 

 

Jak odmawiać narkotyków. Spotkanie w „jedynce”.<br/>fot. KPP UD
fot. KPP UD
Jak odmawiać narkotyków. Spotkanie w „jedynce”.<br/>fot. KPP UD
fot. KPP UD
autor: oprac. paba
źródło: KPP UD