Ustrzyki Dolne
wtorek, 28 maja 2019

Kolejny sukces Emilki

Kolejny sukces Emilki

Dziesięcioletnia ustrzyczanka, a zarazem skrzypaczka sanockiej Szkoły Muzycznej Emilia Linka otrzymała pierwszą nagrodę na XVIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant”. Emilka konkurowała z najlepszymi młodymi muzykami.

XVIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Janko Muzykant”, odbywał się w dniach 16 do 18 maja w Sochaczewie. Ten renomowany konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród utalentowanych skrzypków z największych ośrodków muzycznych.

Przez trzy dni swoje umiejętności muzyczne na pięknej sali koncertowej prezentowało ponad 130 uczniów. Wśród nich w najliczniejszej kategorii wiekowej, przed szacownym jury zagrała uczennica  Grażyny Dziok – Emilia Linka. W jej wykonaniu bardzo pięknie zabrzmiała III część koncertu Ch. Beriota oraz wirtuozowski Mazur E. Młynarskiego.
Nie jest to pierwszy sukces młodziutkiej skrzypaczki. Tylko w tym roku szkolnym reprezentowała sanocką Szkołę na trzech Międzynarodowych Konkursach (Serbia, Słowacja, Polska ) z każdego z nich przywożąc laury. Niewątpliwy talent dziewczynki poparty jest dużą, codzienną pracą i zaangażowaniem przede wszystkim samej Emilki, ale także jej nauczycielki i rodziców.

Podczas konkursowych zmagań na fortepianie towarzyszyli skrzypaczkom Oksana Drozdowska i Tomasz Putrzyński.
Emilka Linka jest również uczennica szkoły Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

 

Kolejny sukces Emilki<br/>fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
autor: oprac. paba
źródło: mat. pras.