Ustrzyki Dolne
środa, 3 lipca 2019

Konkurs „Najaktywniejszy czytelnik lata 2019”

Konkurs „Najaktywniejszy czytelnik lata 2019”<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. E. Wanieka ogłosiła konkurs pn. „Najaktywniejszy czytelnik lata 2019”. Dla najaktywniejszego czytelnika w trzech kategoriach wiekowych przewidziano nagrody.

Konkurs realizowany jest w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży i Wypożyczalni Głównej, a jego celem jest m.in. rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie nawyku systematycznego czytania i propagowanie czytelnictwa jako wartościowego sposobu spędzania wolnego czasu i cennego źródła zdobywania wiedzy.

Warunkiem udziału w konkursie są odwiedziny w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży lub w Wypożyczalni Głównej, zakończone wypożyczeniem choć jednej książki.

Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: 3–6 lat (kategoria I), 7–15 lat (kategoria II) i powyżej 15 lat (kategoria III). Zwycięzcami zostaną osoby, które w czasie trwania konkursu przeczytają najwięcej książek. Za każdą przeczytaną książkę będzie przyznawany punkt, a czytelnicy nowo zapisani będą mogli dodatkowo uzyskać 5 punktów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zapytania uczestnika konkursu o treść przeczytanych książek.

Konkurs trwa od dnia 1 lipca do 31 sierpnia 2019 r., a jego rozstrzygnięcie nastąpi we wrześniu.

 

autor: PiMBP