Ustrzyki Dolne
niedziela, 20 października 2019

LUTOWISKA. BIJEMY REKORD RKO!

LUTOWISKA. BIJEMY REKORD RKO!

16 października każdego roku obchodzimy „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Tego właśnie tego dnia, już po raz szósty w Polsce tysiące dzieci przystąpiło do Bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

W tym roku Szkoła Podstawowa w Lutowiskach po raz pierwszy wzięła udział w akcji WOŚP. Do bicia rekordu zgłosiła się cała klasa III oraz 11 osób z klas IV, Va i Vb oraz VI. Łącznie przystąpiło 24 uczniów.

Do Bicia Rekordu dzieci przygotowywały się pod kierunkiem Haliny Żołądź, współorganizatora akcji na terenie szkoły. Ponadto klasa III już od dwóch lat uczestniczy w projekcie Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczniowie uczą się także pierwszej pomocy podczas zajęć w ramach współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lutowiskach.

Punktualnie o godzinie 12:00 uczniowie rozpoczęli na trzech fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową i z wielkim zaangażowaniem oraz pełnym profesjonalizmem prowadzili te czynności przez kolejne 30 minut. Przez cały ten czas rodzice z dumą dopingowali swoje pociechy.

- Wspólne zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki prowadzenia prawidłowiej RKO oraz podnoszenia świadomości jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy – mówi Halina Żołądź, współorganizatorka akcji. - Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że z wielką ochotą przyczynili się do tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się tradycją naszej szkoły a rekord z roku na rok będzie przebijany. Jesteśmy pewni, że w naszej szkole można się czuć bezpiecznie.

Ogromne podziękowania kierujemy do OSP w Lutowiskach i Anny Krupy pielęgniarki NZOZ „Bieszczady” za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

FOT. SP LUTOWISKA

 

LUTOWISKA. BIJEMY REKORD RKO!
LUTOWISKA. BIJEMY REKORD RKO!
LUTOWISKA. BIJEMY REKORD RKO!
LUTOWISKA. BIJEMY REKORD RKO!
autor: