Ustrzyki Dolne
środa, 12 lutego 2020

Misie ruszają na ratunek

Misie ruszają na ratunek<br/>fot. SP Ropienka
fot. SP Ropienka

Ponad dwadzieścia pluszaków ruszy na ratunek dzieciom razem z sanockimi ratownikami. Misie zostały zebrane przez uczniów należących do szkolnego koła PCK w Ropience, podczas akcji „Misie ruszają na ratunek”.

Członkowie SK PCK Szkoły Podstawowej w Ropience w akcję „Misie ruszają na ratunek” zaangażowali się po raz trzeci. Jej celem jest zbiórka pluszowych maskotek, które są następnie przekazane do ratowniczych służb medycznych. Ratownicy dzięki pluszakom przełamują bariery spowodowane strachem i cierpieniem, a to ułatwia im kontakt z dzieckiem. - Widok kolorowej zabawki powoduje uśmiech na twarzy małego pacjenta, mimo tego, że znajduje się on w trudnej i niezrozumiałej dla niego sytuacji. Dodatkowo maskotki pozwalają odwrócić uwagę dziecka od czynności medycznych, które są wykonywane przez ratowników – wyjaśnia Barbara Mołodyńska, opiekun SK PCK oraz koordynator akcji w SP w Ropience.

W akcji udało się zebrać 21 maskotek, które trafiły do Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku. - Mamy nadzieję, że sprawią one maluchom odrobinę radości w trudnych chwilach – dodaje Barbara Mołodyńska, równocześnie dziękując w imieniu członków koła wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę pluszaków.

 

autor: oprac. paba