Ustrzyki Dolne
środa, 13 lutego 2019

O porostach i ptakach

O porostach i ptakach

Trzydziestu nauczycieli z województwa podkarpackiego, zajmujących się edukacją przyrodniczą, wzięło udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Bieszczadzki Park Narodowy.

Dwudniowe zajęcia prowadzone były w Terenowej Stacji Edukacji Ekologicznej w Wołosatem oraz na ścieżkach edukacyjnych w okolicy Wołosatego. Wprowadzeniem do zajęć terenowych był wykład Roberta Kościelniaka z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie o porostach. Uczestnicy zajęć mogli dowiedzieć się o biologii tych mało znanych organizmów.

O fenomenie ptasich piór, ich budowie i funkcji wybranych ptaków opowiadał Cezary Ćwikowski, pracownik działu edukacyjnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ustrzykach Dolnych.

Kolejnego dnia przeprowadzono terenową część warsztatów na ścieżce przyrodniczo-historycznej „Wołosate-Tarnica”. Uczestnicy uczyli się rozpoznawać porosty zasiedlające różne gatunki drzew, porosty naskalne na połoninowych grechotach i wychodniach skalnych oraz poznawali ptaki zimujące w bieszczadzkich lasach.
Warsztaty zostały zorganizowane przez BdPN przy współudziale Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Fot. Barbara Ćwikowska, Grażyna Holly

O porostach i ptakach
O porostach i ptakach
O porostach i ptakach
O porostach i ptakach
autor: ela
źródło: BdPN