Ustrzyki Dolne
środa, 22 lutego 2023

Pokazy Nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych

Pokazy Nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych<br/>fot. SP 1
fot. SP 1

15 lutego 2023 r. w ustrzyckiej hali sportowej odbyło się coroczne święto nauki zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1. Wielu nauczycieli oraz uczniów pod ich kierunkiem przygotowało liczne stanowiska przedmiotowe. Każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie, począwszy od przedszkolaków aż po seniorów, którzy z zaciekawieniem zwiedzali poszczególne kąciki naukowe. A było w czym wybierać... Wachlarz dziedzin naukowych był ogromny.

W dniu 15 lutego 2023 r. w ustrzyckiej hali sportowej odbyło się coroczne święto nauki zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1. Wielu nauczycieli oraz uczniów pod ich kierunkiem przygotowało liczne stanowiska przedmiotowe. Każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie, począwszy od przedszkolaków aż po seniorów, którzy z zaciekawieniem zwiedzali poszczególne kąciki naukowe. A było w czym wybierać... Wachlarz dziedzin naukowych był ogromny.

Dla humanistów przygotowany został kącik polonistyczno-historyczny oraz językowy, dla umysłów ścisłych: matematyczny, geograficzny, informatyczny, fizyczny, techniczny oraz pokazy doświadczeń chemicznych. Artyści mogli wykazać się swoim talentem przy stanowisku plastycznym i wokalnym, gdzie uczniowie zachęcali gości do wspólnego śpiewania z podkładem muzycznym. Na stanowisku z fantomami odwiedzający dowiedzieli się w jaki sposób udzielamy pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Niemałe zainteresowanie wzbudzały roboty, zbudowane przez uczniów uczestniczących w kole informatycznym oraz drukarka 3d, a przede wszystkim magiczne długopisy 3D. Odwiedzający pokazy burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz rozegrał szybką partię szachów, wykonanych właśnie długopisami 3d, z jednym z uczniów. Rywalizacja była zacięta, jednak umiejętności pana burmistrza w tej dziedzinie okazały się nie do podważenia.

W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko religijne. Uczestnicy mogli z bliska obejrzeć przedmioty wykorzystywane podczas mszy przez księży, a ochotnicy także przymierzyć szaty liturgiczne.

Należy wspomnieć również o akcji charytatywnej- kiermaszu wypieków -zorganizowanej przez Radę Rodziców na rzecz naszego ucznia Łukasza Bubeły, który zmaga się z okrutną chorobą. Dochód ze sprzedaży został całkowicie przeznaczony na leczenie chłopca.

Pokazy Nauki to świetna okazja do rozpowszechniania wiedzy z różnych dziedzin, pokazanie, że nauka nie jest nudna, a wręcz przeciwnie- fascynująca i pełna niespodzianek. To również okazja do spotkań z uczniami i nauczycielami innych szkół i przedszkoli w gminie i w powiecie, a także promowanie szkoły w środowisku bieszczadzkim. Podczas pokazów wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.

 

Kolejna edycja już za rok. Zapraszamy.

 

Fotorelacja jest dostępna na stronie szkolnej:

https://sp1ud.ustrzyki-dolne.pl/pl/aktualnosc/pokazy-nauki-2023

https://sp1ud.ustrzyki-dolne.pl/pl/aktualnosc/pokazy-nauki-2023-czesc-ii

i na profilu FB: https://www.facebook.com/sp1ustrzyki

Pokazy Nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych<br/>fot. SP 1
fot. SP 1
Pokazy Nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych<br/>fot. SP 1
fot. SP 1
Pokazy Nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych<br/>fot. SP 1
fot. SP 1
autor: SP 1


powiązane artykuły: