Ustrzyki Dolne
środa, 8 maja 2019

Potyczki małego Czytelnika

Potyczki małego Czytelnika

W nieco zimny majowy dzień do Biblioteki Publicznej w Lesku przybyły dzieci z klas I-III ze szkół w miejscowościach Lesko, Olszanica oraz Uherce Mineralne. Wzięły one udział w finale konkursu Potyczki małego Czytelnika.

Konkurs, który został zorganizowany po raz czwarty, przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się w szkołach, gdzie wyłoniono zwycięzców pierwszego etapu. Spośród nich następnie utworzono trzy lub czteroosobowe drużyny, które wzięły udział w finale.

Wszystkie dzieci przebrały się za bohaterów konkursowych lektur. Tym razem wybranymi książkami były: „Piątka z Zakątka” Krystyny Drzewieckiej,” Karolcia” Marii Kruger oraz „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” Elżbiety Zubrzyckiej. Najwięcej było dziewczynek o imieniu Karolcia (każda jednak była inna) oraz zajączków. Była też drużyna przedstawiająca bohaterów ulicy Zakątek z psem Bobikiem.

Wspólna zabawa polegała na sprawdzeniu znajomości treści bajek poprzez różne pytania wkomponowane w zabawy. I choć książki były przeczytane już jakiś czas temu, to jednak widać było, że ich treść jest dzieciom dobrze znana.

Konkurs, będący dobrą zabawą, zakończył się rozdaniem nagród wszystkim uczestnikom.

Dziękujemy dzieciom oraz ich opiekunom za doskonałe przygotowanie i życzymy, aby książka towarzyszyła im na każdym kroku!

Fot. PiMBP Lesko

 

Potyczki małego Czytelnika
Potyczki małego Czytelnika
autor: JS