Ustrzyki Dolne
czwartek, 12 września 2019

„Wakacje z teatrem”

„Wakacje z teatrem”

Działająca w Ustrzykach Dolnych Fundacja Bieszczadzka wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, po raz kolejny zorganizowała w Płowcach pod Sanokiem półkolonię choreograficzno - muzyczno - scenograficzną pt „Marian Kruczek rozbudza wyobraźnię”.

Dzięki wsparciu sponsorów 30-tka dzieci, w wieku od 8 do 14 lat, przez dwa tygodnie brała bezpłatny udział w zajęciach warsztatowych: muzycznych, scenograficznych i choreograficznych. Artystyczną opieką nad uczestnikami półkolonii pełnili znani artyści: Małgorzata Haduch - choreografia, Sebastian Molski- scenografia, Aleksander Wnuk – muzyka oraz Tatjana Logojda- teatr. To przez nich dzieci poznały twórczość Mariana Kruczka, sławnego rzeźbiarza i malarza pochodzącego z Płowiec, którego dzieła można oglądać w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Dzięki inspiracji zaczerpniętej z dzieł Mariana Kruczka, uczestnicy półkolonii stworzyli swoje własne „Dziwne Muzeum” , które można było podziwiać ostatniego dnia półkolonii w Wiejskim Domu Kultury w Płowcach. Wszystkich, którzy chca obejżeć zrobione na koloni prace dzieci, zapraszamy od 15 września do Muzeum Historycznego w Sanoku. Prace zostaną wystawione w Galerii Mariana Kruczka. Serdecznie zapraszamy do podziwiania dzieł młodych artystów.

„Lato w teatrze” jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnikami półkolonii były dzieci z powiatu sanockiego, leskiego oraz bieszczadzkiego.

FOT. PK/FB

„Wakacje z teatrem”
„Wakacje z teatrem”
„Wakacje z teatrem”
„Wakacje z teatrem”
„Wakacje z teatrem”
„Wakacje z teatrem”
„Wakacje z teatrem”
„Wakacje z teatrem”
autor: PK