Ustrzyki Dolne
sobota, 17 października 2020

Zajrzyj do ustrzyckiej Biblioteki Pedagogicznej. Rusza akcja „Pakiet ProStudent”.

Zajrzyj do ustrzyckiej Biblioteki Pedagogicznej. Rusza akcja „Pakiet ProStudent”.<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Rok akademicki 2020/2021 z pewnością będzie dla studentów wyjątkowy ze względu na sytuację epidemiczną oraz różne modele nauczania. Aby ułatwić życie studenckie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie zaprasza żaków do skorzystania z wielu udogodnień w ramach akcji „Pakiet ProStudent.

Akcja trwać będzie od 15 października do końca listopada. Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do biblioteki i otrzymają kartę biblioteczną uprawniającą do korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i jej pięciu filii oraz zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów. Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy voucher do książek w wersji elektronicznej w Czytelni Ibook Libra.

- Nasze propozycje dla studentów to nie tylko tradycyjne rozwiązania, ale pakiet zintegrowanych usług bibliotecznych oraz innowacyjne technologie, które usprawnią naukę studentom bez wychodzenia z domu – informuje Beata Sawinda, z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie filia w Ustrzykach Dolnych.

Warto przypomnieć, że użytkownicy biblioteki mogą korzystać z e-usług w ramach projektu „Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne”. Czytelnik w dowolnym czasie w dowolnym miejscu może zamówić książki, które zostaną dostarczone kurierem bezpośrednio pod wskazany adres. Ponadto trwa promocja darmowej dostawy. Czytelnik ponosi wyłącznie koszty zwrotu zamówionych książek lub oddaje je bezpośrednio w bibliotece. Dla książek i materiałów bibliotecznych wypożyczonych zdalnie wydłuża się dodatkowo okres wypożyczenia o 30 dni.

- Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla wielu użytkowników, a szczególne dla studentów jest nasza aplikacja mobilna „e-Biblioteki Pedagogiczne” na platformy Android (Google Play), iOS (App Store) oraz Windows Phone (Microsoft Store), która umożliwia pełną obsługę konta w systemie bibliotecznym oraz szybki i wygodny dostęp do nowoczesnych e-usług – dodaje kierowniczka ustrzyckiej filii Biblioteki Pedagogicznej.

Aby skrócić czas wytężonej pracy umysłowej i wielogodzinnego wertowania tysiąca książek polecamy studentom wzbudzającą największe zainteresowanie e-usługę: zamawiania skanów lub kserokopii artykułów z czasopisma lub fragmentów książek.

Każdy student otrzyma indywidualny instruktaż korzystania z elektronicznego katalogu INTEGRO oraz wszystkich nowych funkcjonalności i e-usług dostępnych w bibliotece.

Zapraszamy studentów wszystkich uczelni wyższych.

autor: BS