Ustrzyki Dolne
Gminny Dzień Dziecka

Gminny Dzień Dziecka

Gmina Ustrzyki Dolne, w tym roku nie ma szczęścia do organizacji imprez plenerowych. Najpierw ulewy pokrzyżowały plany organizatorom Dni Ustrzyk, a teraz deszcze uniemożliwił barwny korowód oraz zabawę z okazji Dnia Dziecka w Parku pod Dębami. Na szczęście nikt nie załamywał rąk z tego powodu, a impreza została przeniesiona do hali sportowej. Tam wspólne zabawy oraz tańce zapewnili animatorzy z Ustrzyckiego Domu Kultury, uczestnicy Teatru Formy PARRA oraz pracownicy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.
Najmłodsze dzieciaki najbardziej czekały na koncert zespołu „Stwora Głodomora”, który porwał do tańca i wspólnego śpiewania wszystkie maluchy oraz opiekunów.
W wspólnej zabawie uczestniczyły dzieci z miejskiego żłobka, przedszkoli oraz szkół z terenu gminy Ustrzyki Dolne, które przez cały czas trwania imprezy dzieci woziła tez Bieszczadzka Ciuchcia.

Starsze dzieci oraz młodzież z klas IV-VIII oraz III gimnazjum, spotkały się w Zespole Basenów Delfin. Tam czekały na nich przede wszystkim atrakcje sportowe przygotowane przez nauczycieli SP nr 2 NSS oraz miejski wydział sportu. Odbyły się m.in. zawody w pływaniu na 25 m stylem dowolnym oraz zjazd rurą na czas, a na korytarzach grano w bilard, ping ponga oraz urządzono biegi w workach, wyścigi w przekładaniu kubeczków na czas czy zabawę z hula hop. Każdy z uczestników zawodów otrzymał medale i dyplomy ufundowane przez Burmistrza Ustrzyk Dolnych.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI UDK

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: