Ustrzyki Dolne
piątek, 31 maja 2019

Gminny Dzień Dziecka

Gminny Dzień Dziecka

Bieszczadzka Ciuchcia, gry i zabawy, koncert Stwora Głodomora a dla starszych zawody sportowe na basenie „Delfin” - mimo nie najlepszej pogody Gminny Dzień Dziecka w Ustrzykach Dolnych upłynął radośnie i aktywnie.

Gmina Ustrzyki Dolne, w tym roku nie ma szczęścia do organizacji imprez plenerowych. Najpierw ulewy pokrzyżowały plany organizatorom Dni Ustrzyk, a teraz deszcze uniemożliwił barwny korowód oraz zabawę w Parku pod Dębami z okazji Dnia Dziecka. Na szczęście nikt nie załamywał rąk z tego powodu, a impreza została przeniesiona do hali sportowej.

Dzień Dziecka przebiegł gwarno i radośnie. Najmłodszych przywitał burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Julian Czarnecki. Wspólne zabawy oraz tańce zapewnili animatorzy z Ustrzyckiego Domu Kultury oraz uczestnicy Teatru Formy PARRA. Pracownicy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, na swoim stoisku proponowali najmłodszym gry i zabawy edukacyjne, dzięki którym dzieci mogły bliżej poznać bieszczadzkie lasy.
Nie da się jednak ukryć, że najmłodsze dzieciaki najbardziej czekały na koncert zespołu „Stwora Głodomora”, który porwał do tańca i wspólnego śpiewania wszystkie maluchy oraz opiekunów.
W wspólnej zabawie uczestniczyły dzieci z miejskiego żłobka, przedszkoli oraz szkół z terenu gminy Ustrzyki Dolne, które przez cały czas trwania imprezy dzieci woziła tez Bieszczadzka Ciuchcia

Starsze dzieci oraz młodzież z klas IV-VIII oraz III gimnazjum, spotkały się w Zespole Basenów Delfin. Tam czekały na nich przede wszystkim atrakcje sportowe przygotowane przez nauczycieli SP nr 2 NSS oraz miejski wydział sportu. Odbyły się m.in. zawody w pływaniu na 25 m stylem dowolnym oraz zjazd rurą na czas, a na korytarzach grano w bilard, ping ponga oraz urządzono biegi w workach, wyścigi w przekładaniu kubeczków na czas czy zabawę z hula hop. Każdy z uczestników zawodów otrzymał medale i dyplomy ufundowane przez Burmistrza Ustrzyk Dolnych.
Wszyscy uczestnicy zabawy na basenie mogli też skorzystać z przekąsek oraz napoi, a strażacy z OSP Stańkowa, przed halą przygotowali kiełbaski z grilla.

Organizatorami Gminnego Dnia Dziecka byli: Gmina Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury, Zespół Basenów Delfin oraz Hala Sportowa w Ustrzykach Dolnych.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI

Gminny Dzień Dziecka
Gminny Dzień Dziecka
Gminny Dzień Dziecka
Gminny Dzień Dziecka
Gminny Dzień Dziecka
Gminny Dzień Dziecka
Gminny Dzień Dziecka
Gminny Dzień Dziecka
Gminny Dzień Dziecka
autor: paba