Ustrzyki Dolne
środa, 7 października 2020

Bieszczady przyjeżdżają do Rzeszowa!

Bieszczady przyjeżdżają do Rzeszowa!<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Warsztaty ikon, rzeźby i malarstwa, konkursy wiedzy o Bieszczadach, wystawy fotograficzne, degustacje, jarmark bieszczadzkiego rękodzieła oraz koncerty – to wszystko czeka na Was w najbliższą sobotę w rzeszowskiej galerii handlowej Millenium Hall.

Już w sobotę 10 października zapraszamy na IV Dzień Bieszczadzki pt. „Jesienią góry są najszczersze...” w ramach 9. Urodzin Millenium Hall w Rzeszowie.

Czekają nas występy bieszczadzkich bardów oraz bieszczadzkich i podkarpackich zespołów, spotkania z poetami, artystami, rękodzieło, malarstwo, fotografia, rzeźba, pisanie ikon, produkty regionalne.

To spotkanie to znakomita okazja do promocji i poznania szeroko pojętej kultury bieszczadzkiej. Podczas wydarzenia organizatorzy zaplanowali też wiele innych atrakcji, a wśród nich Namiot Natchnionych, dmuchaniec i trampolina dla dzieci, oraz wyeksponowany jacht żaglowy. Zapraszamy!

PROGRAM

10:00-23:00

▪️ Warsztaty ikon, rzeźby, malarstwa

▪️ Konkursy wiedzy o Bieszczadach, atrakcyjne nagrody

▪️ Spotkania z artystami, poetami

▪️ Wystawy fotograficzne

▪️ Kulinaria bieszczadzkie

▪️ Jarmark rękodzieła bieszczadzkiego

14:00 - Oficjalne otwarcie Dnia Bieszczadzkiego

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Wojewódzkiego Konkursu Szkolnego w kategoriach: fotografia, praca plastyczna, piosenka turystyczna i poetycka

14:30 - Koncert laureatów Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej

16:00 KONCERTY:

◾️ KSU i muzycy z Matragony

◾️ Grzane Wino

◾️ Klang

◾️ Żmije

◾️ Zespół „Jak”

◾️ Łemkowyna

◾️ Piotr Rogala „Rogalik”

Liczba miejsc w strefie widowni jest ograniczona. Wstęp przed scenę na 7 koncertów odbywa się poprzez wykupienie na miejscu cegiełki na rzecz Stowarzyszenia Natchnieni Bieszczadem:

▪️ 30 zł / os.
▪️ 50 zł / os. plus os. towarzysząca
▪️ dzieci do 10. roku życia wstęp gratis

Organizatorzy czyli Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem z Cisnej, kontynuuje też akcję pomocy dla Dominiki Kluz, której dwójka dzieci przewlekle choruje - Maja ma cukrzycę, a Antoś jest dotknięty perforacją jelit. W grudniu ubiegłego roku Dominika nagle upadła, a jej serce przestało bić. Życie wróciło, ale o zdrowie trzeba mocno walczyć. Pomóc można podczas zbiórki pieniężnej oraz na stronach: www.siepomaga.pl/dominika-kluz oraz www.facebook.com/groups/632014067575011 oraz rzeszow.tvp.pl/.../serce-dominiki-nagle-przestalo...

ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem

WSPÓŁORGANIZATOR: SP 16 w Rzeszowie

OFICJALNY PARTNER: Millenium Hall

PATRONATY HONOROWE: Prezydent Miasta Rzeszowa, Gmina Cisna, Gmina Solina oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

PATRONATY MEDIALNE: TVP3 Rzeszów, Nowiny Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, isanok.pl, Gazeta Bieszczadzka, Echo Rzeszowa, Radio Centrum.

Więcej na: www.natchnienibieszczadem.pl oraz www.milleniumhall.pl

Wydarzenie organizowane jest zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV2 w Polsce (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny).

 

autor: oprac. paba