Ustrzyki Dolne
piątek, 21 lipca 2023

Cisna. Festiwal Magiczne Bieszczady.

Cisna. Festiwal Magiczne Bieszczady.<br/>fot. organizator
fot. organizator

Fundacja Tylko Bieszczady, zaprasza na kolejną edycję festiwalu Magiczne Bieszczady w Cisnej. W programie oprócz koncertów, m.in.: bicie Ciśniańskiego Dukata, warsztaty hutnicze i odpalanie zabytkowego andrychowskiego silnika S60.

 

 

W tym roku na gości Agroturystyki Tramp w Cisnej czekają koncerty: Pawła Lewandowskiego, Jasia Muzykanta, zespołu „wciórności” i „Małej Caryny”.

W trakcie imprezy odbędzie się również wieczór poezji – „Przylądek poezji tutejszej i nie tylko”. Zaprezentowane zostaną też nowe eksponaty otwartego w 2019 roku Muzeum Ciśniańskiego.

Dodatkowo odbędą się warsztaty hutnicze i pokazy odlewu Dobrego Anioła Trampa, które poprowadzi Andrzej Domka. Odbędzie sie też pokaz bicia Ciśniańskiego Dukata i odpalanie zabytkowego andrychowskiego silnika S60 z 1954 r. Takich silników zostało wykonanych tylko 30 egzemplarzy. Jak mówią organizatorzy imprezy, silnik przeszedł gruntowną renowację i zachwyca swoim łup łup łup.

Dla dzieci malowanie twarzy zorganizuje choreografka Gabrysia Dąbrowska, a warsztaty szycia maskotek poprowadzą „Pluszaki”.

Festiwal odbedzie się 4 sierpnia w agroturystyce Tramp w Cisnej. Bilety wstępu w cenie 20 będą do nabycia przy dolnej bramie Agroturystyki TRAMP w dniu wydarzenia. dzieci na festiwal wchodzą bezpłatnie.

 

 

 

autor: paba