Ustrzyki Dolne
środa, 23 sierpnia 2023

Czadowe zakończenie lata! Zaplanuj aktywnie ostatnie dni wakacji.

Czadowe zakończenie lata! Zaplanuj aktywnie ostatnie dni wakacji.<br/>fot. PKL
fot. PKL

Ostatnie dni wakacji przed nami. Aby zostały one na długo w waszej pamięci Grupa PKL proponuje relaks i długi spacer w bliskości z naturą, wycieczki rowerowe czy retro potańcówki. Dobrym pomysłem będzie też udział w dodatkowych wydarzeniach na zakończenie wakacji, w dniach 26 i 27 sierpnia w solińskim ośrodku turystycznym Grupy PKL.

 

 

Choć kalendarzowe lato zakończy się 22 września, to wielu z was już teraz żegna beztroski wakacyjny czas. Ostatnie dni sierpnia warto dobrze wykorzystać oraz nacieszyć się jeszcze atmosferą wakacji. Jeśli szukacie ciekawych wyjazdowych inspiracji, góry będą dobry pomysłem. Zachwycą nie tylko krajobrazami, ale i atrakcjami, których nie brakuje w ośrodkach turystycznych PKL.

Czadowe zakończenie wakacji w Solinie
Jak zakończyć wakacje to w czadowym stylu! Już 26 i 27 sierpnia w ośrodku PKL Solina na turystów czeka pożegnanie lata po bieszczadzku. Koncerty, strefa rozrywki, kącik dla malucha - zdecydowanie umilą ostatni weekend sierpnia. Wśród atrakcji nie zabraknie również muzyki na żywo oraz wyjątkowych niespodzianek.
Przy dolnej stacji kolei PKL Solina turystów przywitają szczudlarze, którzy zadbają o dobrą zabawę i pamiątki. Od 18:00 na plenerowej scenie, która dostępna będzie obok Wieży Widokowej przy stacji górnej kolei, zagości rzeszowski zespół Żmije.

Atrakcje dla najmłodszych
Chętni skorzystają ze strefy relaksu, w której na wygodnych leżakach odpoczną oraz będą mogli podziwiać widoki na zakole Sanu. Strefa dostępna będzie tuż obok sceny plenerowej. Natomiast na najmłodszych uczestników wydarzenia czekać będzie Kącik Malucha, który pozwoli na twórczą zabawę, a w Parku Tajemnicza Solina oprócz stałych atrakcji dodatkowe wydarzenia. Wyjątkowe spektakle Czadowego Feliksa i Świtezianki Barbarelli, przeniosą najmłodszych w bajkowy świat fantazji.
Ale to nie wszystko! Tradycyjna regionalna kuchnia oraz grillowe specjały czekać będą zarówno w Karczmie Jawor oraz bistro Czadowe Gary.


A jeśli mało będzie emocji oraz poczujecie niedosyt atrakcji, to w pierwszy weekend września (2-3 września) w solińskim ośrodku turystycznym Grupy PKL, będziecie mogli wziąć udział w podobnych plenerowych wydarzeniach.
Turyści wybierający się do Soliny wraz z dziećmi, mogą znaleźć bilety łączone oraz dodatkowe zniżki. Pakietowe propozycje cenowe biletów w sklepie internetowym PKL są nie lada atrakcją i pozwalają zaoszczędzić w domowym budżecie.


Za przejazd gondolą widokową dwóch osób dorosłych oraz dwójki dzieci, kupiony w pakiecie wraz z biletami do parku rozrywki Tajemnicza Solina, zapłacicie 62 zł za osobę (249 zł za 4 osoby). W ramach zakupionego biletu można z wysokości gondoli podziwiać widoki nad solińską zaporą oraz poznawać bieszczadzkie legendy w parku rozrywki, jednym słowem korzystać z całodziennej i wyjątkowej w skali kraju atrakcji. Dzieci do 4 roku życia mogą korzystać za darmo ze wszystkich atrakcji.
Na ponad 50-metrową Wieżę Widokową wjedziecie windą za 15 zł (dzieci) i 19 zł (dorośli). Widoki z wieży są niezapomnianym zakończeniem wizyty w solińskim ośrodku turystycznym PKL. Bilety warto wcześniej kupić przez Internet, dzięki temu skorzystacie z promocyjnych ceny w pakietach łączonych.

Letnie dni w stylu retro na Górze Parkowej
Koniec wakacji to również czas sentymentalnych powrotów do przeszłości, a tych nie zabraknie na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój. W ośrodku turystycznym Grupy PKL skorzystacie z retro atrakcji. Czeka was tutaj przejazd zabytkowymi i odrestaurowanymi wagonami kolei linowo-terenowej, kompleks Rajskich Ślizgawek, znajdujący się na szczycie Góry Parkowej czy wystawa, którą można odwiedzać na deptaku Krynicy-Zdrój, tuż przy dolnej stacji kolei PKL.

Aktywnie na Jaworzynie
Relaks w otoczeniu gór, brak monotonii oraz mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu wciąż czeka na was w ośrodku turystycznym Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej. Oprócz stałych atrakcji takich jak: przejazd koleją na szczyt Jaworzyny czy podziwianie krajobrazów z wysokości platformy widokowej, turyści odwiedzający to miejsce skorzystają z nietuzinkowych atrakcji przygotowanych zarówno dla najmłodszych oraz starszych.

Ostatnie dni wakacji pełne Żaru
Mnóstwo letnich aktywności czeka na turystów odwiedzających Beskid Mały z Górą Żar w Międzybrodziu Żywieckim. W tutejszym ośrodku turystycznym PKL, pasjonaci górskiej jazdy rowerowej spróbują swoich sił na czterech trasach o różnym stopniu trudności. Dostępny jest tutaj również jedyny w Polsce Skill Park - Żarogang. Dodatkowo każdy, kto chce rozpocząć swoją przygodę z downhillem, może skorzystać z wypożyczalni rowerów oraz przejść szkolenie pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Przygoda i adrenalina - gwarantowane!

Atrakcje dla całej rodziny na Mosornym Groniu
Ośrodek turystyczny PKL na Mosornym Groniu w Zawoi, warto odwiedzić jeszcze w tegoroczne wakacje, ponieważ kryje on w sobie dodatkowe odpowiedzi na zagadki gry terenowej - Beskidzki Detektyw.
Miejsce zachwyca krajobrazami, a sam Mosorny Groń znajduje się u progu Parku Narodowego. Z jego szczytu możemy zachwycać się najlepszymi widokami na Królową Beskidów - Babią Górę.

Wakacyjny chillout na Gubałówce
Jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji, by wypocząć na plaży, PKL proponuje udać się na tę najwyżej położoną w kraju, która znajduje się na zakopiańskiej Gubałówce. Na wygodnych leżakach, w otoczeniu górskiej przyrody i z widokiem na Tatry zrelaksujecie się oraz poprawicie nastrój na zakończenie wakacji.
Do końca sierpnia będziecie mogli również wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w ramach „Letniej strefy rozrywki”. Rodzinne animacje czy Góralskie Śpasy poprawią nam humor i dodadzą dobrej energii. Koniec lata to zdecydowanie odpowiedni moment na takie inicjatywy.

Wakacje na najwyższym poziomie
W wakacyjne dni, które jeszcze pozostały przed nami, warto wybrać się na Kasprowy Wierch, z którego widok na szczyty Tatr jest niezwykły. Jeszcze do końca sierpnia będziecie mogli wyjechać na górę wagonikiem kolei linowej PKL o godzinie 7:00, by tam powitać dzień. Natomiast ostatni kurs kolei na Kasprowy Wierch w sierpniu jest o godzinie 19:00, by miłośnicy zachodów słońca mogli podziwiać niezwykłe jego pejzaże.

Kolej linowa PKL na Kasprowy Wierch
Planując wycieczkę na Kasprowy Wierch warto z wyprzedzeniem - na wybrany dzień oraz godzinę - zarezerwować i zakupić bilety w sklepie on-line, w ten sposób unikniecie oczekiwania do kas.
W ośrodku PKL Kasprowy Wierch, w zależności od preferowanej godziny wyjazdu, tourpassy (bilety) on-line kupicie w różnych cenach. W godzinach wczesnoporannych, a także popołudniowych - rzadziej wybieranych przez turystów - tourpassy (bilety) kupicie w cenach obowiązujących w niskim sezonie czy podobnych do tych z zeszłego roku. Za tourpass ulgowy na Kasprowy Wierch, kupowany w sklepie internetowym zapłacicie 79 zł oraz 99 zł za tourpass normalny (góra-dół). Dlatego PKL zachęcają do rezerwacji i zakupu tourpassów również na godziny mniej popularne turystycznie, czyli poranne, popołudniowe i wieczorne.

Wszystkie informacje na temat wakacyjnych aktywności oraz przygotowanych atrakcji znajdują się na stronie www.pkl.pl.

ZDJĘCIA: PKL

autor: mat. pras. PKL