Ustrzyki Dolne
środa, 26 lutego 2020

DKF Flesz zaprasza na film – Zobacz zwiastun!

DKF Flesz zaprasza na film – Zobacz zwiastun!<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Dyskusyjny Klub Filmowy Flesz w Ustrzykach Dolnych, zaprasza na projekcję filmu „Imigranci” Jacquesa Audiarda. Film w 2015 roku dostał Złotą Palmę na 68. Festiwalu Filmowym w Cannes.

Bojownik ze Sri Lanki ucieka z udawaną rodziną do Francji – do Paryża, gdzie obejmuje posadę dozorcy. Główny bohater Dheepan walczył do niedawna jako bojownik organizacji Liberation Tigers of Tamil Eelam (grupa tygrysów tamilskich rebeliantów). Mężczyzna w czasie wojny domowej stracił żonę i dziecko. Z obcą kobietą i jej dzieckiem wyjeżdża do Europy udając rodzinę i mając nadzieje, że łatwiej zalegalizuje pobyt. Tam jest świadkiem porachunków przestępczych w środowisku narkotykowym. Dheepan i jego towarzyszka stopniowo się do siebie zbliżają. Niestety przemoc, z którą styka się co dzień, na nowo otwiera w nim wojenne rany. Mężczyzna znów musi rozbudzić w sobie wojownicze instynkty, aby chronić nową rodzinę.
Film dostał Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz 12 nominacji do nagrody. Złota Palma przypadła Kalieaswari Srinivasan za pierwszoplanową rolę kobiecą.

Reżyseria: Jacques Audiard
Scenariusz: Jacques Audiard / Thomas Bidegain
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja
Premiera: 21 maja 2015 (świat)
OBSADA: Antonythasan Jesuthasan, Kalieaswari Srinivasan, Claudine Vinasithamby, Vincent Rottiers oraz Marc Zinga

Na film zapraszaDyskusyjny Klub Filmowy Flesz w Ustrzykach Dolnych, Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ustrzyki Dolne, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Ustrzykach Dolnych oraz Fundacja Bieszczadzka.

Projekcja odbędzie się 27 lutego o godz. 17 w sali wystawowej ustrzyckiej biblioteki.

ZWIASTUN

 

 

autor: oprac. paba
źródło: filmweb.pl