Ustrzyki Dolne
czwartek, 27 kwietnia 2023

Festiwal ZEW się budzi – szczegółowy program imprezy w Ustrzykach Dolnych

Festiwal ZEW się budzi – szczegółowy program imprezy w Ustrzykach Dolnych

Już od 29 kwietnia do 1 maja w Ustrzykach Dolnych, miłośnicy dobrej muzyki będą mieli okazję poczuć zew muzycznej przygody. W tym roku na scenie Festiwalu zagrają: KULT, KSU, Farben Lehre, DEZERTER, HOMO TWIST & MALEŃCZUK, Pull The Wire, Cochise, Zenek Kupatasa, STACJA B., Ranko Ukulele, 4 Szmery, WU-HAE, a także laureaci Konkursu Odkrycia ZEW 2023.

Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się 30 kwietnia, kiedy o świcie dźwięki muzyki wybudzą z zimowego snu bieszczadzkie misie, a uczestników festiwalu postawią na nogi. Jednak już dzień wcześniej, 29 kwietnia o godz. 12:00, otworzy się pole namiotowe i miasteczko festiwalowe. A od godz. 17 przewidziano kilka atrakcji, na scenie pojawią się: Krzysztof Maćkowski - pisarz, autor książki ZEW, współscenarzysta serialu "Wataha", Monika Patrycja Patkowska - psycholożka, pasjonatka Bieszczadów, oraz Andrzej "Żmiju" Borowski - artysta, Bieszczadnik, człowiek zakochany w Bieszczadach. Wieczór umilą koncerty Arka Zawilińskiego oraz krakowskiej grupy K.RAMBOL. 29 kwietnia wstęp na teren festiwalu będzie bezpłatny.

Na ZEW się budzi wystąpią artyści, których muzyka napełni wszystkich solidną dawką energii od samego rana, bo festiwal ten jako jedyny rozpoczyna się wraz ze świtem słońca. 30 kwietnia o 7:00 rano zakręcony jak Kabanos Zenek Kupatasa obudzi ZEW półgodzinnym koncertem, oficjalnie otwierając tegoroczny festiwal. Miasteczko obudzi się ponownie o godz. 14:00, na początek festiwalowicze będą mieli okazję posłuchać zwycięzców konkursu dla młodych kapel, Odkrycia ZEW. Na scenie wystąpią: Bazooms i Hamulec. Późniejsze koncerty to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki. Rozpoczną się spotkaniem z bieszczadzką legendą rocka i gospodarzem festiwalu – KSU. Następnie na scenie zobaczymy Pawła Małaszyńskiego z zespołem Cochise, Zenka Kupatasę i grupę DEZERTER. Dzień zakończy występ reaktywowanego przez Macieja Maleńczuka legendarnego zespołu HOMO TWIST.

Drugi dzień Festiwalu otwiera także jeden z finalistów konkursu Odkrycia ZEW, zespół Comepass. To muzyczne popołudnie kontynuować będzie formacja z Ustrzyk Dolnych grająca 100% punk rocka – Stacja B. Na scenie wystąpią także: wesoła, z pełnymi humoru tekstami Ranko Ukulele, równie weseli i bardzo energetyczni 4 szmery oraz WU-HAE. Następnie na ostro, ale przystępnie zagra Farben Lehre. Tegoroczny festiwal uwieńczy prawdziwym spektakl muzyczny w wykonaniu grupy KULT.

Dodatkowo na terenie parku "Pod Dębami" w sąsiedztwie pola namiotowego zostanie uruchomiona „Mała Scena”, na którą przez cały festiwal wstęp będzie bezpłatny. Pierwsze koncerty na Małej Scenie już w niedzielę 30 kwietnia od godziny 10:00. Usłyszymy zespoły: Muzyczka, Siaki i GRUPA Ż. W poniedziałek 1 maja od 10:00 kolejne koncerty. Pojawią się: Zdrawica oraz Stonage full of sun. Tego samego dnia na małej scenie przewidziany jest też konkurs na brodacza festiwalu, który zakończony będzie pochodem pierwszomajowym w kierunku miasteczka festiwalowego i sceny głównej.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie www.zewsiebudzi.pl oraz Facebooku wydarzenia.

Bilety są dostępne na stronie www.zewsiebudzi.pl oraz stronie partnera wydarzenia: kupbilecik.pl

 

Organizatorem wydarzenia jest marka naturalnych męskich kosmetyków ZEW for men oraz Radio Odzew.

Partnerzy: Gmina Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury, OSiR Ustrzyki Dolne, Miejski Klub Sportowy Bieszczady, Ustrzycki Festiwal Biegowy – WATAHA, Łomża, Karpackie.

Patroni medialni: Radio Eska Rock, Wyborcza.pl, Helios Media

 

 

Kontakt:

ZEW for men

Marta Leszczyńska marta@poczujzew.pl tel. 607 866 675