Ustrzyki Dolne
środa, 26 sierpnia 2020

Góry bez granic – impreza plenerowa w Majdanie k. Cisnej

Góry bez granic – impreza plenerowa w Majdanie k. Cisnej<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Już 5 września zapraszamy na event promujący międzynarodowy projekt „Góry bez granic - integracja sieci szlaków w transgraniczny produkt turystyczny”. Impreza odbędzie się na terenie stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, nie zabraknie regionalnych potraw, pokazów ratownictwa górskiego oraz koncertów muzyki folkowej.

Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu dowiedzą się Państwo o głównych założeniach projektu Góry bez granic - integracja sieci szlaków w transgraniczny produkt turystyczny, który Samorząd Województwa Podkarpackiego realizuje wspólnie z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym w Krakowie (Liderem projektu) oraz Partnerami projektu - Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną oraz Klubem Słowackich Turystów.

Podczas wydarzenia przedstawione zostaną m.in. informacje związane z wdrożeniem nowego produktu turystycznego -  transgranicznej sieci szlaków turystycznych, która powstanie dzięki zmodernizowaniu i połączeniu sieci szlaków pieszych prowadzących dotychczas po obu stronach granicy polsko-słowackiej, w powiązaniu z lokalnymi atrakcjami przyrodniczymi oraz kulturowymi.

Ponadto dla uczestników tego wydarzenia przygotowano: degustację regionalnych potraw; konkursy i quizy o tematyce transgranicznej oraz gry i zabawy dla najmłodszych – dla uczestników przewidziane nagrody; stoiska z materiałami informacyjno–promocyjnymi z zakresu turystyki transgranicznej oraz funduszy europejskich; pokazy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy przedmedycznej; koncerty zespołów: Żmije i Watra.

Projekt „Góry bez granic - integracja sieci szlaków w transgraniczny produkt turystyczny” realizowany w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 

autor: oprac. paba
źródło: podkarpackie.pl