Ustrzyki Dolne
piątek, 31 lipca 2020

Jarząbek & Jurkiewicz zaśpiewają Nohavicę - POSŁUCHAJCIE

Jarząbek & Jurkiewicz zaśpiewają Nohavicę - POSŁUCHAJCIE<br/>fot. arch. GB
fot. arch. GB

Już w sierpniu w Bieszczadach trasę koncertową rozpoczyna duet Jarząbek & Jurkiewicz. Panowie są znani z interpretacji twórczości Jaromira Nohavicy i Jacka Kaczmarskiego. Będzie energetycznie, poetycko, różnorodnie i po polsku.

Adam Jarząbek & Jarek Jurkiewicz, to lubelsko-krakowski duet gitarowy znany m.in. z interpretacji twórczości Jaromira Nohavicy, Boba Dylana i Jacka Kaczmarskiego. Kiedy w 2015 roku panowie wydali płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy („Lublin Ostrava 0:30”), to do tamtej pory kojarzeni są głównie z wykonywaniem błyskotliwych coverów tego artysty.

Czytelnicy Gazety Bieszczadzkiej mieli okazję poznać duet bliżej w ubiegłym roku. Odwiedziliśmy ich na koncercie w Ustrzykach Górnych - w zajeździe „Pod Caryńską”. To właśnie tam bliżej zapoznaliśmy się z ich twórczością, kiedy prezentowali własne interpretacje utworów Jaromira Nohavicy - czeskiego artysty, popularnego nie tylko w Polsce ale też i na Słowacji. Jak zauważył nasz dziennikarz, ich aranżacje są przemyślane, i co ważne - nie próbują naśladować czeskiego barda. W styczniu 2018 r. ukazała się ich druga płyta „Grzebienie”, o której sam Nohawica wyraził się z wielkim uznaniem.

 


PROGRAM
7.08. Ustrzyki Górne - Zajazd pod Caryńską

8.08. Werlas - Zagroda Zbyr

9.08. Komańcza - Kuźnia Łemkowska

10.08. Polańczyk - Szeptucha

11.08. Wetlina - cień PRL-u

12.08. Daliowa - Dzikie Wino

13.08. Polańczyk - Czarne Złoto

14.08. Ustrzyki Górne - Pod Małą Rawką

15.08. Jaworzec - Schronisko

16.08. Nowy Targ

 

Jarząbek & Jurkiewicz zaśpiewają Nohavicę - POSŁUCHAJCIE<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy
autor: paba


powiązane artykuły: