Ustrzyki Dolne
wtorek, 4 lipca 2023

KGW Babiniec zaprasza na kuchnię molekularną

KGW Babiniec zaprasza na kuchnię molekularną<br/>fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Koło Gospodyń Wiejskich Babiniec z Czarnej Górnej, zaprasza do poznania smaków kuchni molekularnej. Na bezpłatnych warsztatach dowiecie się czym jest kuchnia molekularna oraz jakich produktów używa się do gotowania.

 

 

Kuchnia molekularna to połączenie sztuki kulinarnej z nauką o procesach chemicznych i fizycznych, jakie zachodzą podczas gotowania. W rezultacie powstają nietuzinkowe dania o wyjątkowo intensywnym smaku i oryginalnym wyglądzie. Pojęcie kuchni molekularnej stworzyli już w latach 80. fizyk Nicholas Kurti i chemik Hervé.

Kuchnia molekularna kojarzy się z niezwykłymi smakami i nietypowymi sposobami gotowania. I tak jest. Ale kuchnia molekularna jest też po prostu zdrowa. Potrawy przygotowywane z ekologicznych produktów są ucztą również dla wzroku.

Najbardziej popularne dania kuchni molekularnej to takie dania które zwierają w sobie kilka podstawowych technik jak: sous vide, piany, sferyfikację czy żele. Same techniki pomimo tego że są proste, wymagają jednak szczególnej uwagi i perfekcji wykonania, ponieważ proporcje składników mierzonych w dziesiętnych grama, mające dać spektakularny sukces gastryczny, bardzo szybko potrafią zamienić się z równie spektakularną porażkę.

Bezpłatne warsztaty zorganizowane przez KGW Babiniec rozpoczną się o godz. 11:00, 12 lipca w GDK w Czarnej Górnej. Poprowadzą je kucharze z Akademii Małego Kuchcika.

Zadanie „Odkrywcy miejsc i smaków” dofinansowane został z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Bieszczadzkiej-Ośrodka Działaj Lokalnie w Ustrzykach Dolnych i z budżetu Województwa Podkarpackiego.

 

autor: oprac. paba


powiązane artykuły: