Ustrzyki Dolne
sobota, 8 lutego 2020

Koncert charytatywny - „...Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga...”

Koncert charytatywny - „...Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga...”<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Zapraszamy do udziału w koncercie charytatywnym, z którego dochód zostanie przeznaczony dla Wojtusia Chanasa. Chłopiec musi zostać poddany operacji wycięcia większej części lewego płuca.

Wojtuś Chanas jest uczniem czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych. W wyniku powikłań po zapaleniu płuc, musi zostać poddany operacji wycięcia większości lewego płata płuca. Od kilku miesięcy przebywał w szpitalu w Rabce, skąd został przetransportowany do Wojewódzkiego Centrum Pediatrii „Kubalonka” w Istebnej. Tam obecnie przechodzi gruntowne badania i zabiegi drenażu (w obumarłym płucu gromadzi się płyn), by wkrótce zostać operowanym.
 
Jest to niezwykle ciężki czas dla niego i rodziny, która musi dzielić czas pomiędzy szpitalem w innym województwie a domem w Bieszczadach.

Jeśli chcecie pomóc Wojtusiowi, to zapraszamy was do udziału w koncercie charytatywnym „...Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga...”, który odbędzie się 15 lutego w Ustrzyckim Domu Kultury. Start o godz. 17!

W trakcie imprezy przeprowadzone zostaną licytacje m.in.: lokalnych produktów rękodzieła artystycznego, smacznych i naturalnych wyrobów bieszczadzkich gospodyń, atrakcyjnych ofert usług, bonów podarunkowych i voucherów.
Będzie też możliwość zakupienia wyrobów przy stoiskach z kuchnia regionalną.

Dochód z imprezy przeznaczony będzie na pomoc dla rodziny Wojtka - koszty dojazdów, pobytu jednego z rodziców w klinice; zakup specjalistycznego sprzętu, leków i preparatów; artykułów opatrunkowych i wielu, wielu innych.
 
Organizator: Bieszczadzkie Towarzystwo Folkowe „BOJKOWIANA”
Patroni medialni: Gazeta Bieszczadzka, Radio UD, Wide-Net.

 

autor: paba