Ustrzyki Dolne
środa, 16 sierpnia 2023

Koncert w Hipisówce - Wojtek Mazolewski

Koncert w Hipisówce - Wojtek Mazolewski <br/>fot. organizator
fot. organizator

Już dziś - 16 sierpnia w Dołżycy, odbędzie się koncert Wojtka Mazolewskiego, w towarzystwie Krzysztofa Kawałko. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 w Hipisówce.

 

 

Wojtek Mazolewski w dołżyckiej Hipisówce zaprezentuje utwory z płyty „YUGEN 2”. - Wszystko zaczęło się, gdy po latach znowu złapałem za gitarę. Gitara i muzyka są dla mnie talizmanem, lekarstwem, wehikułem czasu, który teleportuje mnie do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe. To powrót do korzeni. Album YUGEN to mój osobisty zachwyt nad wszechświatem i jego nieograniczonym potencjałem. Grając czuję świat pięknym, urozmaiconym, pełnym różnorodnych form życia, inspirującym miejscem, gdzie każdy może być szczęśliwy będąc sobą - mówi artysta.

Po sukcesie pierwszej płyty zwięczonej nominacją do Fryderyka i magicznych koncertach m.in. na trasie Męskiego Grania 2022 przyszedł czas na drugą odsłonę, czyli YUGEN 2.

Przed nami „Jestem”, czyli Yugen 2” - kontynuacja solowego albumu Wojtka Mazolewskiego. Od zamysłu do realizacji, od projektu do zespołu, od zespołu do wielowymiarowej orkiestry twórców, muzyków w kooperacji ze wspaniałymi artystami Szczyl, Bela Komoszyńska, Joanna Halszka Sokołowska, Ifi Ude i inni. Wojtek Mazolewski skupił wokół siebie same dobre duchy.

 

Wojtek Mazolewski feat. Szczyl - Jestem Jestem Jestem (Yugen 2)

- Powstawaniu nowych piosenek towarzyszyło wiele entuzjazmu i dobrych mocy, ale także niepokojących zdarzeń. Sytuacja wokół nas zmieniła się tak niespodziewanie, szybko, dramatycznie, że nie pozostało to bez wpływu na ten materiał. Świat się zmienił i my razem z nim. Dzięki koncertom zespół i nowy materiał nabrały kształtu. Centrum dowodzenia to nadal był mój dom, ale teraz mogliśmy już jeździć i grać na żywo. Myślę, że ta zmiana, to że spotykaliśmy się na żywo dodało nowej muzyce energii i kopa w porównaniu z pierwszym albumem wydanym jako YUGEN – opisuje swoją pracę muzyk.

YUGEN to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. Organiczne muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne i duchowe. To wyprawa w miejsce, gdzie po prostu jesteś... Zamykasz oczy, słuchasz, oddychasz, płyniesz... To powiew wolności. Brzmienia lat ‘60/’70 i powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin jest tu skrzyżowany z nowoczesnymi dzwiękami w stylu Tame Impala, Khruangbin czy Drugdealer. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hej, Pogodno czy Mrozu.

Nie potrzeba lepszej rekomendacji...

Wojtek Mazolewski - instrumentalista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu, autor audycji radiowych. Znany z formacji WMQ, Pink Freud. Przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.

Zapraszamy na godzinę 20:00. Bilety dostępne w przedsprzedaży na portalu biletomat albo w Hipisówce!

 

 

autor: oprac. paba
źródło: Hipisówka