Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 7 września 2020

Krzysztof Daukszewicz wystąpi w Ustrzykach

Krzysztof Daukszewicz wystąpi w Ustrzykach<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Ustrzycki Dom Kultury zaprasza na występ artysty kabaretowego Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk znany m.in. ze „Szkła Kontaktowego” w TVN24 wystąpi z nowym programem. Bilety już w sprzedaży.

Już 25 września w Ustrzyckim Domu Kultury wystąpi znany muzyk oraz satyryk Krzysztof Daukszewicz, ze swoim nanowszym i na bieżąco aktualizowanym programem autorskim. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrowie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową rozpoczął w 1975 r., pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść.

Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

Po przeprowadzce do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979 - 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla najmłodszych widzów - „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983 - 1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą.

Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 r.

Artysta w ustrzykach Dolnych zaprezentuje się 25 września. Występ odbędzie się w Ustrzyckim Domu Kultury o godz. 19.00.

link do wydarzenia – TUTAJ

 

autor: oprac. paba
źródło: kupbilecik.pl