Ustrzyki Dolne
środa, 17 kwietnia 2019

Lesko w „przestrzeniach wyobraźni” - dni miasta w nowej formule

Lesko w „przestrzeniach wyobraźni” - dni miasta w nowej formule<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Pod hasłem „Przestrzenie wyobraźni” odbywać się będą tegoroczne Dni Leska, na które zaprasza burmistrz Adam Snarski. Po raz pierwszy w historii, wydarzenia z nimi związane będą toczyły się przez cały maj.

Lescy urzędnicy zapewniają, że program został tak skonstruowany, aby każdy mieszkaniec oraz turysta znalazł coś dla siebie.
Już 1 maja otwarta zostanie Galeria Sztuki Synagoga. We wnętrzach jednej z największych atrakcji turystycznych regionu będziemy mogli podziwiać dzieła bieszczadzkich twórców, a zwiedzaniu towarzyszyć nam będzie muzyka klezmerska.

Ponieważ Bieszczady to miejsce, w którym znajduje się chyba najwięcej artystów na 1 km/kw w skali kraju, spotkań ze sztuką będzie co niemiara. Lesko w tym czasie stanie się prawdziwym miastem kultury. Organizatorzy przygotowali warsztaty i spektakle teatralne jakich jeszcze tu nie było. Prawdziwą perłą będzie występ jednego z najlepszych w Europie teatrów „żywych rzeźb” - Teatr „Carnaval” Odessa. 25 maja aktorów teatru będzie można spotkać w różnych przestrzeniach miasta, a finałem będzie przygotowany przez nich spektakl „Noc w muzeum” rozegrany wśród zabytkowych drzew parku miejskiego.

Dobra zabawa to jednak nie tylko teatr. To także muzyka, przy której każdy chce się bawić. Dlatego też do wyboru będziemy mieli koncerty disco i rock. Na scenie, ale i poza nią spotkamy takie zespoły jak „Fanatic” , „Megustar” czy „The Endless River”. Nie zabraknie też wydarzeń sportowych, skierowanych również do osób niepełnosprawnych.

Cały program przedstawiamy na plakacie.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

autor: DL