Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 3 lipca 2023

Lesko zaprasza na Country&Rock Festival

Lesko zaprasza na Country&Rock Festival

Już w najbliższy weekend zapraszamy do Leska, na 35. Country&Rock Festival. W tym roku podczas dwudniowej imprezy zagrają m.in.: Happysad, Tomasz Szwed, Alicja Boncol i Koalicja oraz The Bullseyes.

 

 

Muzyczna uczta w Lesku - nazywanym przez turystów Bramą w Bieszczady, odbędzie się w dniach 7-8 lipca. Już po raz 35. na scenie miejskiego amfiteatru zagrają legendy i nadzieje polskiej sceny country i rock. Publiczności zaprezentuje się ośmiu wykonawców - każdy charyzmatyczny, choć bardzo różny.

Organizator - Bieszczadzki Dom Kultury na festiwal zaprosił Tomasza Szweda, Alicję Boncol i Koalicję, czyli wykonawców, którzy przez lata tworzyli historię polskiego, a zarazem leskiego country. Znów wspólnie z nimi zanucimy klasyki „Lubię kiedy latem pada deszcz” i „Mam kilometrów paranoje”.

Mocniejsze brzmienia zapewni grupa Happysad, od lat jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Któż z nas nie wychował się na ich utworach „Zanim pójdę”, „Taką wodą być” czy „W piwnicy u dziadka”.

Brudne i piękne rockowe piosenki? Będą i one! Zadba o to Dziwna Wiosna - warszawskie trio okrzyknięte nadzieją polskiego rocka. Na liście wykonawców znalazły się również zwycięzca jarocińskich Rytmów Młodych grupa The Bullseyes z Leszna, „Odkrycie Roku” 2021 według magazynu Twój Blues - Dark Leaves z Krakowa, GED z Rzeszowa oraz The Muddy Vistula z Gdyni. Ich muzyka dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy tego pewni!

Bilety są dostępne w Bieszczadzkiej Galerii Sztuki Synagoga (ul. Berka Joselewicza 16, Lesko) oraz na portalu internetowym eBilet.pl. Zakupicie je również w trakcie trwania festiwalu.

Szczegóły w wydarzeniu Bieszczadzkiego Domu Kultury na Facebooku pod linkiem: bit.ly/44sz1CJ oraz na facebook.com/FestivalLesko

Imprezie towarzyszy Międzynarodowy Zlot Motocyklowy.

O zespołach:


Happysad - to polska grupa muzyczna, wykonująca muzykę rockową, która powstała w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. Promujący tę płytę singlowy utwór „Zanim pójdę” utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego przez 33 tygodnie. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock uznał album „Wszystko jedno” za jeden z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Ogółem zespół na swoim koncie ma siedem płyt. Styl grupy najczęściej określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego, gitarowego. Jednak wokalista, Jakub Kawalec, określił swoją muzykę jako rock regresywny, jednocześnie odcinając się zdecydowanie od nurtu punk rock.

Tomasz Szwed - to znany autor nastrojowych, a zarazem refleksyjnych i osadzonych w realiach powszedniego dnia piosenek. Oprócz własnej twórczości prezentuje również bluesa, szantę i muzykę celtycką. Brał udział w wielu ważniejszych krajowych i zagranicznych imprezach country, m.in. Pikniku Country w Mrągowie, Country w Stodole w Warszawie, Pikniku Country w Zbrosławicach, Euro-Country Music Masters w RFN, Introfesticur w Curaçao (Antyle Holenderskie) i International Song Contest w Cavan. Jest też autorem scenariuszy i reżyserem spektakli muzycznych, prowadzi warsztaty teatralne i muzyczne. Często zasiada w jury konkursów recytatorskich i piosenkarskich.
Z czasem jego sława zaczęła wychodzić poza wąski krąg odbiorców muzyki country i stał się cenionym twórcą tzw. piosenki autorskiej. Jest również autorem tomików poetyckich Notatnik, Budowanie arki oraz Tomasz Szwed w serii Biblioteka bardów wydawnictwa Twój Styl.

Dziwna Wiosna - to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka...) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności”, wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź” i „Miłość bez końca”. W sierpniu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka.

Alicja Boncol i Koalicja - to połączenie Dolly Parton, Shania Twain i Tina Turner. Jej szkołą były dokonania wielkich artystek amerykańskiej muzyki country, dzięki czemu stała się najlepszą w kraju stylistką tego gatunku. Każdy utwór, który śpiewa, czy to oryginalną kompozycję, czy standard wsławiony wcześniejszymi interpretacjami, zabarwia własną charyzmą, energią i sercem.

The Bullseyes – to obecnie najlepszy polski zespół realizujący formułę tzw. „klasycznego rocka”. Pochodzą z małego polskiego miasteczka Leszna i są żywym świadectwem globalnego języka muzyki rockowej. Duet, w którego skład wchodzą Darek na gitarze i Matt na perkusji, błyskawicznie zdobywa fanów na całym świecie, a jego styl czerpie zarówno z klasycznych Indii, jak i futurystycznych produkcji. Rezultatem jest pilny dźwięk, który przemawia bezpośrednio do doświadczenia współczesnego świata.

GED - to rzeszowska kapela, w której skład wchodzą Greg Spruce, Ernest Dziedzic oraz Dorian Gębski. Zespół powstał w 2022 r. po przyjeździe muzyków z Anglii oraz Niemiec do Polski. Ich styl łączy rock’n’roll’ową energię z nowoczesnym spojrzeniem na muzykę.

Dark Leaves - to krakowski zespół grający autorską muzykę, którą nazywają sami „krwawym folkiem”. To nietypowe połączenie takich gatunków jak folk, blues, rock z orientalnymi i psychodelicznymi elementami. Zespół wygrał kategorię „Odkrycie roku” w ankiecie Top Blues 2021 kwartalnika „Twój Blues“. 25 maja miała miejsce premiera drugiej płyty pt. Bloody Folk.

The Muddy Vistula - Zespół połączyła spontaniczna trasa w Szwecji. Jest to klasyczne trio grające bluesa z domieszką rocka. Muzycy występujący w zespole występowali na wielu festiwalach w Europie min. Szwecja, Niemcy, Holandia, Belgia czy Polska.
 

 

autor: oprac. paba


powiązane artykuły: