Ustrzyki Dolne
wtorek, 12 grudnia 2023

Lesko zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy

Lesko zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy<br/>fot. UMiG Lesko
fot. UMiG Lesko

Już w najbliższy piątek startuje VI Leski Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak co roku nie zabraknie bieszczadzkiego rękodzieła, regionalnego jadła oraz wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

 

W tym roku miejsca obok miejskiej choinki zostały zajęte przez znanych i nowych wystawców. Na mieszkańców i turystów czekać będą stoiska z rękodziełem, przysmakami, ozdobami świątecznymi i mnóstwem drobiazgów, które można podarować w święta najbliższym.

Kubkiem ciepłego świątecznego barszczu poczęstuje wszystkich Kurna Chata Lesko Pizzeria & Pub. Na ich stoisku znajdą się również inne znakomite zimowe potrawy.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.15 grudnia (piątek) od godz. 15:30 ekipa Świętego Mikołaja z Teatru Jednej Miny z Krakowa zabierze je na bajową wycieczkę na Biegun Północny.

Na jarmarku pojawi się także stoisko promocyjno-edukacyjne Nadleśnictwa Lesko, które przygotuje wiele ciekawostek ze świata bieszczadzkiej przyrody, konkursy i gry z nagrodami.

A na zakończenie piątkowego spotkania wystąpi Zespół Wokalno - Muzyczny BDK, z którym będzie można zaśpiewać kolędy, pastorałki i zimowe piosenki.

PROGRAM
VI Jarmark Bożonarodzeniowy 15 - 16 grudnia - Plac Pułaskiego i ulice przyległe

Piątek 15 grudnia
godz. 10:00 - 17:30 - świąteczne stoiska
godz. 15:30 - 17:30 - program artystyczny – „Kierunek Biegun” w wykonaniu Teatru Jednej Miny z Krakowa
- życzenia świąteczne burmistrza
- spotkanie z ekipą Mikołaja - animacje, prezenty, szczudlarze
- wspólne kolędowanie

Sobota 16 grudnia
godz. 9:00 – 16:00 świąteczne stoiska

 

autor: paba